13.04.2024, 07:37

У Харкові організована група розкрадала гроші Світового банку, виділені на відновлення міста

НАБУ

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організовану групу з семи осіб, які заволоділи 160 млн гривень, призначеними для відновлення критичної інфраструктури Харкова.

НАБУ та САП викрили організовану групу, створену у 2022 році з метою заволодіння державними коштами та коштами міжнародних партнерів України, які призначалися для відновлення критичної інфраструктури Харкова. Про це ]]>повідомляє ]]>прес-служба НАБУ, передає Час Пік.

Слідством встановлено, що організатором групи є один із впливових бізнесменів. Він у змові з першим заступником гендиректора КП "Харківські теплові мережі" домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі.

"При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

Надалі "переможець" через низку фірм-прокладок закупив продукцію у виробника та перепродав КП за понад удвічі завищеною ціною. Водночас КП мало з цим виробником прямі господарські відносини", - повідомили в НАБУ.

За даними НАБУ, унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.  

Про підозру повідомили 7 особам:

  • лідеру організованої групи;
  • першому заступнику генерального директора та одному з директорів КП "Харківські теплові мережі";
  • чотирьом особам, підконтрольним лідеру організованої групи.

НАБУ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк