13.05.2024, 14:45

"Сіль", "ForRest", "Шале", "Salvador": як зараз виглядають кафе та ресторани Сєвєродонецька і що продовжує працювати

рестораны северодонецка

Війна та окупація забирають у людей навіть пам'ять про свята та радісні події. Руйнується звичний ареал життя, тісно пов'язаний із цивільною інфраструктурою населених пунктів. Сєвєродонецьк теж спіткала така доля. Навіть у разі звільнення місто буде вже іншим.

Час Пік проаналізував супутникові карти Google. Знімки показують, що у Сєвєродонецьку після обстрілів практично не залишилося кафе чи ресторанів, які користувалися популярністю у мешканців усього "трикутника".

Популярний ресторан "Сіль" перетворений на руїни, як і ForRest, навіть деякі невеликі кафе потрапили під обстріли. Більш-менш уцілів тільки "Шале", але з цим закладом не все так просто - він працює не для місцевого населення.

Ресторан "Сіль"

Будівля закладу зазнала серйозних пошкоджень внаслідок прямих "прильотів". У мережі раніше з'являлися фото, зроблені усередині зруйнованого ресторану. У масштабі, на супутниковій карті, можна побачити, що постраждав не лише заклад, а й місцевість навколо. Якщо на те, щоб відбудувати саму будівлю, знадобиться небагато часу, то на відновлення лісу можуть піти десятиліття.

Таким святковим та яскравим залишається ресторан у пам'яті відвідувачів.

ForRest

Ресторан ForRest також розташовувався у мальовничому місці - на території соснового лісу. Тепер немає ні лісу, ні закладу. Будинки довкола теж сильно постраждали, що також підтверджують фото, які раніше публікували у мережі.

У мирний час у ForRest сєвєродончани відзначали випускні вечори, корпоративи, весілля. Подібних приводів для свят зараз у Сєвєродонецьку немає.

Ресторан "Шале"

А ось "Шале" чомусь сподобався окупантам. Заклад і зараз продовжує працювати. Тільки не як ресторан. Популярний заклад зі своїм брендом перетворився на провінційний магазин, де можна купити булку хліба, напівфабрикати та отруйні енергетики. У мережі наголошують, що основний серед покупців основний "контингент" - російські військові. І нікого не бентежить, що в окрузі все розбито.

До війни "Шале" асоціювався не з окупантами, а з відпочинком та святом.

Salvador Dali

Популярний затишний заклад, у якому раніше працював також караоке-хол, дуже постраждав від обстрілів, як і весь район.

Раніше місцеві жителі відзначали тут корпоративи, святкували важливі події, відбувалися веселі вечірки.

Готельно-ресторанний комплекс "Мир"

Готель "Мир", як і всі елементи комплексу, зараз стоїть розбитий. Відоме місце, де можна було не лише зупинитися у місті, а й цікаво відпочити, смачно поїсти, позайматися на тенісних кортах тепер занедбано. Від обстрілів сильно постраждав весь район.

Раніше у готельно-ресторанного комплексу "Мир" була своя особлива атмосфера. Будинок у дусі фундаменталізму поєднувався із сучасною обстановкою. І відвідувачі завжди були.

Ikura

На супутникових знімках можна помітити, що будинки, розташовані поряд, постраждали від обстрілів, хоча будівля в якій розташовувалась Ikura більш-менш вціліла. Принаймні з висоти "польоту" супутника. У мережі фігурує інформація, що заклад не закрито.

Офіційно Ikura ]]>переїхав із Сєвєродонецька до Кропивницького]]>. Повідомлення про це з'явилися ще влітку 2022 року. За непідтвердженою інформацією, заклад все ж таки ]]>продовжує працювати в Сєвєродонецьку]]> на потреби окупантів.

Ресторан "Гранат"

Заклад не такий популярний як "Шале" або "Сіль", але теж знаний. Від ресторану та будинків, які розташовані поруч, залишилися лише одні "скелети". На супутникових знімках видно, що завали ніхто не розбирає. Руйнування настільки серйозні і масштабні, що важко повірити в сьогоднішнє "обличчя" Сєвєродонецька.

Ресторан "Едем"

Затишне місце, де можна було весело провести час, теж перестало існувати. Очевидно, у будівлю були "прильоти", як і в сусідні будинки.

А так акуратно та гостинно виглядав ресторан до війни.

Супутникові знімки вкотре і масштабно показують, що російська армія знищувала цілеспрямовано цивільні об'єкти. Адже, наприклад, обстрілювати ресторан “Гранат”, розташований серед багатоповерхових будинків, немає сенсу. Відновлення, про яке любить говорити "влада" Сєвєродонецька вже два роки, не наближає місто і близько до довоєнного рівня. Місто не було депресивною російською провінцією - ні за рівнем інфраструктури, ні за способом життя людей.

Читайте також: Оренда житла в Лисичанську, Сєверодонецьку та Рубіжному: хто і за які ціни користується нашими квартирами

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк