22.05.2024, 14:26

Зв'язку бути? У Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному реалізують "потужну" альтернативу

мобильные телефон

Мешканці Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та інших населених пунктів, окупованих росіянами у 2022 році, перебувають в інформаційній блокаді. Люди навіть не знають, що відбувається у сусідніх містах та позбавлені можливості розповісти про реальну обстановку. Відсутність зв'язку не дозволяє викликати медиків чи екстрені служби. 

Відновлювати повноцінний мобільний зв'язок ніхто не збирається, і замість "блага цивілізації" людям запропонували альтернативу з минулого століття - таксофони, передає Час Пік.

Що зі зв'язком у містах "трикутника"?

З моменту окупації мешканці Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного були позбавлені можливості користуватися мобільними телефонами. "Влада" придумувала різні виправдання: і зруйнована інфраструктура, яка не дозволяла запустити станції, і близькість лінії фронту, і побоювання, що жителі почнуть "зливати" інформацію. Тому дзвінки фактично опинилися під забороною. Росіяни почали погрозами, шантажем та штрафами боротися зі спробами мешканців виходити на зв'язок. Ось тільки питань ставало дедалі більше.

Людям було незрозуміло, чому в підконтрольних уряду України населених пунктах ніхто не забороняє телефонні дзвінки і не відключає зв'язок та інтернет, а в окупації за дзвінок родичам можна серйозно "виклопотати". І річ не лише в комунікації, а в тому, що відсутність зв'язку залишає людей безпорадними у випадках, коли потрібно викликати "швидку" або екстрені служби. Мабуть, щоб відволікти населення від невдоволення, але все ж таки нічого не робити, окупанти вирішили впровадити альтернативу. У містах почали з'являтися таксофони.

Альтернатива відновленню

Згідно з останніми даними, на території Лисичанська, Сєвєродонецька, Кремінної та Сиротиного встановлено 27 автоматів загального користування. У Лисичанську з них встановлено щонайменше 8 таксофонів. У Рубіжному днями з'явилося на все місто два таксофони. Примітно, що перші таксофони, які встановлювали росіяни, були викрадені в "Укртелекому". Просто "укртелекомівське" маркування зафарбували. Тож, нічого нового не з'явилося. На вулиці міст просто повернулося те, що там знаходилось, але через непотрібність було демонтовано.

Які "опції" доступні жителям тепер?

Таксофони набагато менш функціональні, ніж мобільні телефони. Мешканці зможуть дзвонити лише в межах населеного пункту та за певними номерами. На мобільні номери дзвонити не можна. Теоретично, скориставшись таксофоном, можна викликати "швидку". Якщо, звичайно, знати, де розташований апарат і встигнути до нього добігти. Зателефонувати, наприклад, з Лисичанська до Сєвєродонецька не вдасться.

Незаконна "влада" подає установку таксофонів як неймовірну благодать для місцевих жителів, але на практиці використовувати апарати як засоби зв'язку через обмежений функціонал сенсу мало. Крім того, зазначеної кількості апаратів недостатньо для кількох населених пунктів. Один таксофон працює чи не на тисячу людей.

Що думають місцеві жителі про "щедру" альтернативу?

За словами користувачів мережі, які побували в Сєвєродонецьку, таксофони знайти в місті неможливо. У разі екстреної ситуації їх важко виявити. 

Лисичанську можна і 20 км бігти до таксофону", - коментують у мережі "прогрес". 

У Рубіжному, де на все місто таксофона всього два, ситуація ще гірша. Якщо доведеться викликати серед ночі "швидку" або пожежників - можна на допомогу особливо не розраховувати.

Крім того, є інформація, що таксофони в містах працюють не цілодобово. Їх періодично відключають. Коли і де є працюючий апарат - передбачити не можна. Є ризик пробігти від будинку кілька кілометрів і побачити, що таксофон не працює.

Альтернатива без альтернативи

Встановлення автоматів загального користування в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному не вирішує проблему відсутності зв'язку. Вийти на зв'язок зі світом неможливо, зателефонувати родичам неможливо, навіть викликати "швидку" - завдання "із зірочкою". Замилити очі населенню вкраденими "укртелекомівськими" таксофонамі - єдина ідея заходу. Реалізація ідеї, можливо, дозволить ще на якийсь час відтягнути вирішення питання зі зв'язком. У всякому разі, у "влади" тепер є, чим хвалитися та розповідати про нові "досягнення". Щоправда, практичної користі для людей у цих "досягненнях" немає.

Читайте також: Будівництво нових об'єктів і відновлення старих: які "плани" щодо Лисичанська озвучують росіяни та чи схоже це на правду

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк