08.07.2024, 22:23

27 загиблих та 82 поранених внаслідок ракетного удару по Києву: З-під завалів "Охматдиту" дістали тіла матері та двох її дітей

Марина Гончар | Всі новини автора
охматдит

Після сьогоднішнього масованого удару по Києву загинуло 27 людей, ще 82 особи отримали поранення.

Про це повідомив керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, надавши оновлену інформацію щодо наслідків атаки, передає Час Пік.

Серед загиблих у столиці троє дітей. Вони перебували в багатоповерхівці в Шевченківському районі, де зруйновано цілий під'їзд. Розбір завалів продовжується, як на цьому місці, так і в інших місцях удару, зокрема в дитячій лікарні "Охматдит".

За словами глави Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка, пошуково-рятувальні роботи на території медичного закладу триватимуть цілодобово, поки не буде завершено розбір завалів.

Також присутній на брифінгу очільник Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Андрій Даник спростував інформацію про знайденого немовляти під завалами. Він заявив, що тіла немовлят не діставали з жодного з корпусів "Охматдиту", однак внаслідок атаки постраждали семеро дітей віком від 2,5 до 17 років..

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко запевнив, що загрози життю поранених дітей немає, і їм надали необхідну медичну допомогу.

Після російської атаки з "Охматдиту" евакуювали понад 600 пацієнтів, з яких 100 були переведені до інших лікарень столиці. Найтяжчі пацієнти – онкохворі діти та ті, хто перебував на діалізі, були оперативно переміщені завдяки поліції, яка забезпечила транспортні коридори на вулицях Києва.

Керівники відділень "Охматдиту" зараз обстежують пошкоджені приміщення, щоб встановити, яке медичне обладнання було пошкоджене, та оцінити збитки. Віктор Ляшко додав, що у лікарні проводиться повна інвентаризація, щоб швидко відновити пошкоджені приміщення та обладнання.

Особливо трагічною стала звістка про те, що з-під завалів "Охматдиту" були дістали тіла матері та двох її дітей. Радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації повідомила, що рятувальники знайшли бездиханних 9-річну дівчинку, 11-річного хлопчика та їхню маму. Ця жахлива трагедія підкреслює важкість ситуації та масштаби людських втрат.

Цей напад на цивільне населення, особливо на дітей, є грубим порушенням міжнародного права та принципів Статуту ООН. Міжнародна спільнота рішуче засудила ці дії, закликаючи до негайного припинення агресії та забезпечення захисту цивільних осіб. 

Читайте також: Україна та Польща підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк