08.07.2024, 16:08

Україна та Польща підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки

зеленский и туск

У понеділок, 8 липня, президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Про це ]]>повідомляє]]> Офіс президента, передає Час Пік.

В ОПУ зазначили, що з початку повномасштабної війни Польща надала Україні 44 військові пакети різних видів озброєння та боєприпасів більш ніж на 4 млрд євро. У 2024 році Польща надасть ще кілька пакетів військової допомоги.

"Польща розгляне можливість передачі Україні не менше однієї додаткової ескадрильї МіГ-29 (не менше 14 винищувачів)", - йдеться у повідомленні.

Крім того, угода вперше передбачає можливість перехоплення поляками ракет та БПЛА у повітряному просторі України, які летять у напрямку Польщі.

"Також уперше в безпековій угоді йдеться про створення "українського легіону" - підготовку особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах. Угода містить потужний блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного оборонного виробництва. Також Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля посилення ЗСУ", - повідомляє ОП. 

Ряд пунктів стосуються посилення у сфері розвідки, кібербезпеки, морської та інформаційної безпеки, захисту критичної інфраструктури. Польща братиме участь в економічному оновленні та відбудові України, а також співпрацюватиме в процесі євроінтеграції, реалізації "формули миру", запропонованої Києвом, та притягнення РФ до відповідальності.

Читайте також: Великобританія анонсувала новий пакет військової допомоги Україні

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк