09.07.2024, 18:04

СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія ударила по "Охматдиту" ракетою Х-101: що відомо

Марина Гончар | Всі новини автора
аппаро

Слідчо-оперативна група СБУ працює на місці трагедії з перших хвилин і робить усе можливе, щоб зібрати кожен речовий доказ. Висновки експертів однозначні – це був цілеспрямований удар російських терористів. 

Про це повідомляє ]]>Служба безпеки України]]>, передає Час Пік.

Зокрема, на місці трагедії знайдено уламок двигуна крилатої ракети Х-101. 

Окрім того, слідчі СБУ виявили:

  • уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;
  • уламок блоку постановки завад ракети Х-101;  
  • середню частину корпусу крилатої ракети Х-101 (на фото під завалами);
  • обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101; 
  • уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона), фото яких ми офіційно публікували вчора. 

Про цілеспрямований удар свідчать не тільки уламки ракети, знайдені на місці удару, але й аналіз даних траєкторії польоту, характер завданих пошкоджень, а також велика кількість відео- і фотоматеріалів.

Підтверджують цілеспрямований ракетний удар РФ в тому числі:

  • характер руйнувань (повністю знищено двоповерховий корпус лікарні, навколишні будівлі мають значні ушкодження), притаманний саме для бойової частини Х-101 (400 кг). Руйнування в жодному разі не могли бути спричинені ЗРК NASAMS, бойові частини ракет до якої приблизно в 20 разів менш потужні;
  • пропорції, форма та розміри ракети, яка зафіксована на наявних у відкритому доступі відео, повністю відповідають ракеті Х-101, і, навпаки, не характерні для ЗКР, у т.ч. до ЗРК NASAMS. Спроби російських пропагандистів порівняти ракету на відео, яка вражає лікарню за кілька сотень метрів, з розмірами будівлі на передньому плані - цинічна і безглузда маніпуляція.
  • траєкторія польоту ракети повністю відповідає характеристикам Х-101 (набір висоти, або "гірка", перед атакою цілі, і атака приблизно під кутом 60 градусів);
  • завдання удару по дитячій лікарні "Охматдит" саме КР авіаційного базування Х-101 зафіксовано матеріалами об'єктивного контролю за допомогою радарів.

​​​​​​​

Служба безпеки зробить все можливе, щоб ворог відчув максимальну відплату за кожен свій воєнний злочин.

"Ця відплата буде і за законом, і за мораллю. Держава-терорист – це не абстрактне поняття. Є конкретні імена вбивць. І їх ніщо не врятує від правосуддя", - зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

Як повідомлялось раніше, київська дитяча лікарня "Охматдит" постраждала від прямого влучання російської ракети. Такого висновку дійшла Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, повідомляючи про цей інцидент на міжнародній арені.

Нагадаємо, що аварійно-рятувальні роботи на території дитячої лікарні "Охматдит" у Києві після російського ракетного удару в понеділок завершено. На цій локації загинули дві людини, ще 32 дістали поранень.

Читайте також:

"Бог терплячий, але всьому є межа": Алла Пугачова відреагувала на обстріл дитячої лікарні "Охматдит"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк