Ціни заморожено, а дефіцит продовжується: як окупаційна політика Росії створює проблеми на ТОТ
На тимчасово окупованих територіях Росія намагається боротися з інфляцією за допомогою радикальних заходів - заморожування цін. Однак, замість очікуваної стабільності, це призвело до значного дефіциту продуктів, особливо олії, яка стала доступною лише "з-під вітрини".
Про це повідомляє Центр національного Спротиву, передає Час Пік
Ідея фіксації цін на основні продукти виглядає на перший погляд привабливою, але в реальності вона лише посилює проблеми економіки окупованих регіонів. Неспіввідношення між замороженими цінами і реальними ринковими умовами призводить до того, що товари швидко зникають з полиць магазинів. Власники бізнесу не мають стимулів для продажу товарів за заниженими цінами, і це створює ще більший дефіцит.
Особливо серйозно постраждали базові продукти, такі як олія, яка стала важкодоступною для мешканців ТОТ. Місцеві жителі скаржаться, що для того, щоб придбати олію, необхідно стояти в чергах або купувати її через посередників, часто за завищеними цінами.
З 1 лютого 2025 року Росія планує ввести обов'язкові касові апарати, що спричинить додаткові штрафи для продавців. Але експерти впевнені, що це не вирішить проблему, а лише ускладнить ситуацію для місцевих підприємців і споживачів, не впливаючи на дефіцит товарів.
Цей дефіцит є ще однією ознакою того, як неефективне управління окупантів призводить до економічної нестабільності. Від царських часів до сьогодення російська економічна політика часто закінчувалася дефіцитом товарів і порожніми вітринами, і нині жителі тимчасово окупованих територій знову змушені стикатися з наслідками такої політики.
Читайте також: Безпілотники атакують: нові деталі інцидентів у Сіверськодонецьку
Шторм пошкодив частину захисних споруд біля Керченського мосту
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |