12.02.2025, 22:26

Маленькі хитрощі: як жителі Лисичанська, Сіверськодонецька, Рубіжного "борються" за мобільний зв'язок

мобильная связь лисичанскк северодонецк рубежное

У тимчасово окупованих Лисичанську, Сіверськодонецьку, Рубіжному мобільний зв'язок не просто відсутній, а не вітається. Люди змушені шукати “таємні” місця, з яких можна виходити на зв'язок, а також хитрувати, щоб поповнити рахунок мобільного телефону. Зробити поповнення в межах трикутника неможливо через відсутність інтернету.

Як йдуть справи з мобільним зв'язком у Лисичанську, Сіверськодонецьку, Рубіжному наразі та як мешканці намагаються залишатися на зв'язку - розповість Час Пік.

Ситуація з мобільним зв'язком у містах "трикутника"

Вже скоро як три роки у населених пунктах “трикутника” для мирних жителів відсутній доступ до мобільного зв'язку. Через це елементарно немає можливості викликати швидку чи пожежних. Зв'язок "проскакує" тільки в деяких локаціях, про які місцеві воліють не поширюватися, тому що окупанти швидко можуть "прикрити лавочку". Влітку “влада” мала “вдале” виправдання: нібито внаслідок лісових пожеж згоріли вишки, тому відновлення зв'язку “тут і зараз” неможливе.

Крім того, висловлюється думка, що зв'язок “глушать” цілеспрямовано, оскільки росіяни бояться місцевих жителів. У мережі дивуються, що у прифронтових містах, підконтрольних уряду України, зв'язок та інтернет ніхто не відключає, а у Лисичанську чи Сіверськодонецьку чогось бояться. Ймовірно, "владі" зручніше створювати картинку "благополуччя" у той час, поки місцеві жителі навіть не можуть нічого дізнатися чи поскаржитися.

У мережі публікують анонси та звіти про "відновлення" та "благоустрій", тільки місцеві жителі навіть не здогадуються про те, як добре їм живеться. Зв'язок, як вважають росіяни, в окупації не потрібен. Більше того, він є небезпечним. Тому відновлення ніхто не займається.

Як залишатися на зв'язку - люди вигадують лайфхаки

Водночас місцеві жителі намагаються виходити на зв'язок зі своїми рідними. Щоб картка працювала та була можливість хоч іноді дзвонити чи відправляти СМС, рахунок необхідно поповнювати. Ось тільки як це зробити у Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному?

а

Через родичів

Як з'ясувалося, є можливість поповнювати рахунок через родичів або знайомих, але якщо вони проживають на території РФ. Тобто рахунок поповнити може лише хтось інший. Однак тут теж не все так просто, бо не з будь-якої банківської картки можна це зробити.

аа

ааа

Чи можна поповнити рахунок за місцем?

Як стверджують у мережі, поповнити рахунок телефону в містах "трикутника" самостійно неможливо, оскільки інтернет відсутній, а термінали не працюють. Тому і тут "махінатори" користуються ситуацією: пропонують поповнювати рахунок із величезною націнкою.

аааа

Якщо раптом є інтернет

За інформацією з мережі, при встановленні антен, які дозволяють "ловити" сигнал та користуватися інтернетом, що є доступним далеко не всім, можна придбати додатковий модем. Це дасть змогу отримувати СМС на мобільний телефон та поповнювати рахунок самостійно. Більшості населення така опція неможлива.

ы

Варто також враховувати, що СІМ-картки в окупації можна придбати лише за російськими паспортами. На український паспорт придбати номер місцевого оператора не можна.

Які перспективи відновлення зв'язку?

Жодної конкретики щодо відновлення мобільного зв'язку росіяни не озвучують - ні термінів, ні планів збільшення зони покриття. "Влада" презентувала як максимальний прогрес таксофони. Щоправда, ніякої користі від цих таксофонів немає. Ще одним "вирішенням проблеми" стали рації. За рацією можна зв'язатися екстреними службами і навіть викликати таксі.

Можливість зв'язуватися за допомогою технічних пристосувань - це багато в чому вияв кмітливості людей, а не організований захід. Втім, якщо врахувати, що росіянам забракло часу навіть на те, щоб хоч частково відновити водо-, електропостачання чи опалення, відсутність відновлення мобільного зв'язку не дивує.

Читайте також: Держава компенсує оренду житла: переселенці з Лисичанська, Сіверськодонецька, Рубіжного можуть отримати новий вид допомоги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк