Понти для місцевих: Чому жителям Лисичанська та Сіверськодонецька не подобається робота ЖЕКів "за російськими стандартами"

Все частіше звучать незадоволені, обурені та розчаровані голоси мешканців Сіверськодонецька, Лисичанська та Рубіжного, які втомились жити у бардаку. Людям набридло свавілля та байдужість влади, якій глибоко наплювати на проблеми мешканців прифронтового "трикутника". Зокрема, багато питань до роботи житлово-експлуатаційного управління, оскільки людям доводиться платити за неіснуючі послуги.
Сьогодні міста "трикутника" Луганської області на слуху у кожного росіянина, який любить дивитись телевізор. У "найправдивіших" новинах росіяни дізнаються, як "розквітли і відбудовуються" Лисичанськ, Сіверськодонецьк та Рубіжне. Кремлівські пропагандисти невпинно розповідають про те, що як щасливі жителі цих міст, і як вони вдячні своїм "визволителям". Судячи з постановочних сюжетів та "красивих картинок", міста ніколи ще не були такими "привабливими", а мешканцям "трикутника" можна сміливо віддавати перше місце у рейтингу країн за рівнем щастя (World Happiness Report). Проте все частіше звучать обурені голоси мешканців Сіверськодонецька, Лисичанська та Рубіжного, які втомилися жити у бардаку. Чим, зокрема, незадоволені мешканці "трикутника", і чому багато питань до працівників ЖКГ, розповість Час Пік.
З міст "трикутника" росіяни саме Сіверськодонецьк призначили "зразково-показовим будмайданчиком". Росіянам розповідають і показують, як активними темпами "відроджується і перетворюється" місто, як оновлюються школи та лікарні, відкриваються нові супермаркети, прокладаються нові комунікації... Місцева влада намагається засвітитися на "красивих картинках", не перестаючи розсипатися в подяках перед російськими "шефами".
"Правильні" ракурси і декорації, що захоплюють погляд, ретельно підбираються для створення чергового оптимістичного сюжету російських пропагандистів. Реальність, недоробки, недовговічні ремонти, невдоволення та роздратування місцевих жителів залишаються за кадром. Красива обгортка, а всередині – пшик.
Не вклонишся – не отримаєш
Нещодавно мешканці окупованого Сіверськодонецька висловили подяку особисто т.зв. "голові ради депутатів" Силкіной, яка оперативно відреагувала на скаргу та прохання "привести об'єкт у належний вигляд". Суть скарги в тому, що біля розбитого ще у 2022 році ТРЦ "Мода" на проспекті Гвардійському досі лежало бите скло, яке становило небезпеку для людей, і яке вперто не хотіло помічати управління ЖКГ. Достатньо було звернутися до адміністрації – і чудовим чином скло зникло (не минуло й трьох років!). У мережі навіть з'явився фотозвіт про виконану роботу: "до" та "після".
Відразу впадає в око розбите вітринне скло, яке становить не меншу небезпеку для перехожих. Але їх прибрали. Ну, люди ж не просили! Мабуть, треба ще раз вклонитися.
"Нашій адміністрації треба на все робити фото і вказувати. Немає зебр на пішохідних переходах, сміття вивалюється через край у всіх вуличних сміттєвих кошиках. Натомість по чотири прибиральниці на поверх в адміністрації", - прокоментував "пост подяки" мешканець Сіверськодонецька.
І тут же у мережі з'явився фотодоказ – переповнені контейнери для сміття в одному з міських дворів. На фото б. 35А по пр-кту Хіміків, як пишуть у мережі, сміття не вивозять вже 2 тижні.
На сміття на подвір'ях скаржаться і жителі Лисичанська. Наприклад, мешканці одного з кварталів, що знаходиться у південній частині міста, розповіли про стихійне звалище, яке влаштували будівельники. Прямо біля житлових будинків і дитячого садка вже рік зростає звалище сміття, а на всі зауваження та скарги мешканців немає жодної реакції у відповідь.
"Підготовляючи майданчик для техніки та розвантаження будматеріалів, вирізали всі дерева, з даху скинули все, биті вікна та інше будівельне сміття складають на кут тильного боку будинку, стихійна купа перетворилася на досконале звалище. На зауваження не реагують. Влітку поширювався запах тварини, що розкладається. З осені влаштувалися в горах сухих гілок і листя сім'ї собак. Нікого навіть не бентежить, що це неподобство перебуває перед входом у дитячий садок", – пишуть обурені лисичани.
І таку картину можна спостерігати по всьому місту, як у Лисичанську, так і у Сіверськодонецьку. Ось тільки до "красивих сюжетів" російських проопагандистів такі "мальовничі" плани не потрапляють...
"За що ми маємо платити?"
Нещодавно у місцевому чаті з'явився обурений допис, у якому мешканець окупованого Сіверськодонецька запитує, чому городяни мають платити за відсутні послуги ЖКГ. За його словами, у місті працює абонентський відділ "жилкомунсервісу", де "приймають документи для оформлення в базу квартир, щоб визначиться із власниками для нарахування плати за комунальні послуги". Ціни на послуги ЖКГ від 17 руб за м2. За словами автора поста, за ці гроші обіцяють прибирати прибудинкову територію, робити аварійний ремонт покрівлі та аварійний ремонт "нових труб, які тепер у всіх рве". Однак у "красиві обіцянки" люди вже не вірять.
"Мене особисто не влаштовує таке нав'язування послуг з утримання прибудинкових систем і прибудинкової території... Ось нехай спочатку упорядкують прибудинкові території, майстри ЖКГ познайомляться з жителями будинку і дізнаються їхні проблеми, і за кожне прибирання території підписують акт про виконану роботу з відеофіксацією, як було і як стало. Ось тоді можна про щось говорити. Прибирати під'їзди??? Хто нам буде двори підмітати хоча б раз на тиждень? Ніхто! А гроші нараховуватимуть щомісяця...
От у мене на подвір'ї гірше, ніж у 1993 році було, тротуари криві, а місцями їх немає, грязюка під бордюрами, майданчик для білизни деревами заріс, взимку я не пам'ятаю, щоб кучугури розчищали двірники, під'їзд ніколи не прибирався, і жек хоче з мене квартплату", - пише обурений житель Сіверськодонецька.
До речі, голова т.зв. "Мінтопенерго ЛНР" провів робочу зустріч з представниками адміністрацій Сіверськодонецька, Лисичанська, Рубіжного і суб'єктів ПЕК.
На зустрічі, зокрема, було обговорено питання про борги за "комуналку". Як заявив чиновник, жителі Сєвєродонецької агломерації зобов'язані платити за електроенергію та газ. За його словами, "інформація про те, що борги списуються за рахунок шефів-регіонів, не відповідає дійсності". Такі чутки з'явилися не на порожньому місці. Одразу після "звільнення" міста окупанти спочатку обіцяли, що всі комунальні борги буде списано, потім розповідали, що частину боргів допоможуть погасити "шефи". Усім, хто повірив у ці казки та накопичив величезні борги, тепер доводиться несолодко...
"Вихід знайдено"
Не тільки міста трикутника потопають у смітті, таку картину можна спостерігати сьогодні у всіх містах т.зв. "ЛНР". Нових контейнерів для сміття та новітньої спецтехніки, про які трубять російські пропагандисти, багато міст так і не побачили. Там, де спецтехніки вистачає - нікому працювати, оскільки через примусову мобілізацію в "ЛНР" спостерігається гострий дефіцит робочої сили, в т.ч. комунальників. Але окупаційна влада знайшла вихід...
Так званий "глава ЛНР" Пасічник підписав розпорядження про проведення акції "Чиста Республіка-2025, яка триватиме" з 29 березня по 26 квітня. У всіх містах "з метою забезпечення чистоти та порядку" людей виводять на т.зв. суботники, щоб очистити від сміття вулиці, дороги, сквери, паркові та лісові зони.
Судячи з фотозвітів, які активно публікують місцеві інформресурси, на суботники вивели персонал шкіл та дитячих садків, працівників підприємств, організацій та установ. Тобто бюджетники обов'язково беруть участь в "очищенні республіки". Крім того, на вулиці міст вивели "трудові загони", що складаються з учнів та студентів. І поки пропагандисти знімають черговий сюжет про "єдиний порив", а місцева влада зображає з себе "ударників", безкоштовна робсила працює...
Читайте також: Місія - залишитися на зв'язку: У Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному скоро почнуть блокувати сім-карти
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |