vchaspik-global-message
 
to home
22:29, 28.10.2025

Окупанти на Луганщині цинічно перейменовують школи: Фелікс Дзержинський повертається

Школи в окупованому Сіверськодонецьку отримали нові імена
Ідеологічний тиск: Школи Луганщини отримали імена Дзержинського та бойовика "ЛНР"

Окупаційна адміністрація на Луганщині продовжує політику насильницької "русифікації" та ідеологічного тиску. Вона цинічно присвоює навчальним закладам імена, що не мають жодного стосунку до української історії чи культури, або ж належать до осіб, що воювали проти України.

Окупаційні ЗМІ "з гордістю" повідомили про чергові подібні "почесні" присвоєння, передає Час Пік.

Дві школи на окупованій території отримали нові назви.

Сіверськодонецька школа №17 — тепер імені Фелікса Дзержинського

Сіверськодонецька спеціалізована школа №17 тепер офіційно названа на честь Фелікса Дзержинського — радянського революціонера, одного з організаторів "червоного терору" та засновника ВЧК (Всеросійської надзвичайної комісії, попередниці КДБ/ФСБ).

Окупанти виправдовують це рішення тим, що установа нібито "давно шанує пам'ять радянського революціонера: відкрито кадетські класи, працює історичний музей, встановлено бюст Дзержинському".

Зв'язок між українським містом на Луганщині та діячем, який був головним архітектором радянських репресивних органів на початку XX століття і не має жодного стосунку до регіону, є абсолютно абсурдним і виглядає як навмисний ідеологічний акт.

До повномасштабного вторгнення 17 школа мала статус школи з поглибленим вивченням іноземних мов, а згодом отримала статус ліцею “Ювенес”. Після окупації будівля школи майже не постраждала. У 2024 році, коли росіяни почали в ній ремонтні роботи, знищили мурал Яна Птушка, який він створив поблизу входу восени 2019 року.

Смілянська школа — тепер імені бойовика Володимира Цвяха

Також нове "почесне" ім'я отримала Смілянська школа у Слов'яносербському окрузі. Її названо на честь Володимира Цвяха, командира батальйону "Хуліган" так званої "Народної міліції ЛНР".

Окупанти стверджують, що Цвях "з 2014 року захищав регіон від українських неонацистів" і "загинув у ході нерівного бойового зіткнення... біля річки Бахмутки".

Називання освітнього закладу на честь командира незаконних збройних формувань, який брав участь у війні проти української держави, є відвертою пропагандою війни та героїзацією колабораціонізму серед місцевих школярів.

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
По темі