15.10.2020, 07:29

У Франції через поширення COVID-19 вводять комендантську годину

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Франция, коронавирус

У Франції зростає кількість госпіталізованих людей з коронавірусом та смертність від COVID-19. Влада країни вирішила ввести нові карантинні обмеження, включаючи комендантську годину в ряді великих міст.

У столиці Франції і великих містах країни з 17 жовтня введуть комендантську годину з 21:00 до 06:00 ранку. Про це йдеться у заяві президента Франції Еммануеля Макрона, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

За словами Еммануеля Макрона, крім Парижа це обмеження стосується Марселя, Ліона, Тулузи, Лілля, Гренобля, Монпельє, Руан та Сент-Етьєна.

Комендантська година вводиться строком на 4 тижні, проте Макрон заявив, що уряд подасть до парламенту законопроект, що дозволяє продовжити дію нових обмежень до 1 грудня.

Порушникам комендантської години загрожуватиме штраф у 135 євро перший раз та 1500 євро - у разі повторного порушення.

"Ми не втратили контроль над епідемією, але ми знаходимося в ситуації, яка викликає занепокоєння", - сказав президент Франції.

Нові обмеження торкнуться близько 20 мільйонів французів. О 21:00 в перерахованих містах повинна припинятися будь-яка економічна діяльність та переміщення громадян (без вагомої підтвердженої причини).

Через введені заходи держава обіцяє надавати підтримку підприємцям, які постраждають від комендантської години.  

Незадовго до заяви Макрона стало відомо про рішення Уряду Франції ввести в країні режим надзвичайної санітарної ситуації.

"Епідемія COVID-19 - це катастрофа для системи охорони здоров'я Франції. Вона, за своїм характером і серйозністю, несе значну загрозу для здоров'я населення. Це пояснює необхідність введення надзвичайного стану для того, щоб можна було вжити необхідних заходів, які будуть порівнянні з наявними ризиками", - повідомили в уряді.

Відзначається, що введення надзвичайного стану має сприяти більш ефективній боротьбі з коронавірусом.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss