26.01.2021, 20:53

У Франції заборонили носити саморобні захисні маски

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
маски

У Франції заборонили носити в громадських місцях деякі саморобні маски: як стверджується, вони не забезпечують достатнього захисту від нових, більш заразних варіантів COVID-19.

Олів'є Веран, міністр охорони здоров'я Франції, заявив, що указ, опублікований в п'ятницю, було прийнято після рекомендацій експертів в області охорони здоров'я країни, пише The Guardian, передає Час Пік.

За словами Верана, заборона стосується не тільки самостійно виготовлених масок, а також промислових тканинних масок з меншими фільтруючими якостями, які відносяться до категорії 2.

Будуть рекомендовані тільки три типи масок: хірургічні маски, респіратори FFP2 і тканинні маски, відповідні стандартам категорії 1.

Маски категорії 1 фільтрують 95% частинок розміром 3 мікрометра, тоді як маски категорії 2 фільтрують тільки 70%. Хірургічні маски фільтрують 95%. Респіратори FFP2 фільтрують 94% навіть більш дрібних частинок розміром 0,6 мікрометра.

Рекомендація піддалася критиці з боку Французької медичної академії, яка стверджує, що відсутні наукові докази того, що саморобні маски не забезпечують достатнього захисту при правильному носінні.

Французька влада визнала, що виконання нового указу буде утруднено.

"Я не думаю, що поліція буде питати людей про рівень захисту їх маски", - сказав прес-секретар прем'єр-міністра.

Нагадаємо, вакцинація від COVID-19 в Україні буде проходити в 5 етапів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss