23.04.2021, 16:41

Латвія, Литва та Естонія висилають російських дипломатів на знак солідарності з Чехією

страны балтии

На знак солідарності з Чехією Міністерства закордонних справ Латвії, Литви та Естонії висилають російських дипломатів.

Зокрема, глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевічс в Twitter повідомив, що з Латвії буде висланий один російський дипломат, передає Час Пік.

"На знак солідарності з нашими чеськими союзниками і у зв'язку з порушеннями Віденської конвенції Латвія прийняла рішення вислати російського дипломата. Латвія не потерпить підривної діяльності на своїй території або на території своїх партнерів та союзників", - написав Рінкевічс.

МЗС Литви оголосило персонами нон грата двох російських дипломатів, які протягом семи днів повинні будуть повернутися до Росії.

"Литва прийняла це рішення після безпрецедентних подій в Чеській Республіці, на знак солідарності з нашим союзником, який постраждав від безпрецедентно небезпечного нападу, і на знак повної підтримки дій Чеської Республіки у відповідь на бомбардування 2014 року і неадекватних кроків у відповідь Росії", - йдеться в повідомленні відомства.

МЗС Естонії заявило про висилку одного співробітника посольства Росії в Талліні.

"На знак солідарності Естонія висилає російського дипломата, дії якого не відповідають дипломатичній діяльності, узгодженій у Віденській конвенції", - повідомили у зовнішньополітичному відомстві країни.

Читайте також: Чехія скорочує чисельність російського посольства: у Празі залишиться тільки п'ять дипломатів РФ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк