16.06.2021, 20:40

Зустріч Байдена та Путіна: які заяви зробив президент РФ

байден и путин

Сьогодні, 16 червня, відбулися переговори президента США Джо Байдена та президента РФ Володимира Путіна в Женеві.

Сторони відмовилися від спільного проведення прес-конференції, повідомляє Час Пік.

Першим, о 18:49, до журналістів вийшов Володимир Путін. Відповідаючи на запитання журналістів, він зробив низку важливих заяв.

Про що говорив президент РФ?

1. Під час прес-конференції Путін заявив про те, що вдалося досягти домовленості щодо взаємного повернення послів.

2. Президент РФ прокоментував висловлювання Байдена про те, що "Путін вбивця".

"З приводу різких заяв... Після цього Байден мені подзвонив, ми порозумілися. Мене ці пояснення влаштували. Він запропонував нам зустрітися. Ми зустрілися", - сказав Путін. Він зазначив, що розмова тривала дві години, що "буває не з кожним лідером".

3. Путін також висловився на тему прав людини, яка була порушена з ініціативи Байдена. Він прокоментував ситуацію з отруєнням опозиціонера Олексія Навального, сказавши, що той "свідомо йшов на те, щоб бути затриманим".

Путін також додав, що "на вулицях американських міст кожен день когось вбивають", згадав жертв серед мирних жителів в Афганістані, "розстріли з безпілотників явно цивільних осіб в Іраку", Гуантанамо.

"Хто за це несе відповідальність?..Це права людини?" - запитав він.

4. Путін заявив про те, що "зірниці" взаємної довіри в ході переговорів з Байденом промайнули.

"У житті немає щастя, є тільки зірниці його. Дорожите ними (цитата з Льва Толстого, - ред)... У такій ситуації не може бути якоїсь сімейного довіри, але зірниці її, мені здається, промайнули", - відповів на питання про довіру Путін.

5. Глава РФ вважає, що вони з Байденом "в цілому говорили однією мовою". Однак зустріч носила суто прагматичний характер.

"Але це не означає, що ми повинні заглядати один одному в душу, в очі, і клястися у вічній любові та дружбі. Зовсім ні. Ми захищаємо інтереси наших країн, народів. І ці відносини завжди насамперед носять прагматичний характер", - зазначив Путін.

6. За словами президента РФ, тема пов'язана з пандемією COVID-19 зачіпалася тільки побіжно.

В цілому, Путін зазначив, що зустріч була "результативною, предметною, конкретною". Разом з тим, запрошень від Байдена він не отримував і сам не давав.

Заяви президента РФ Про Україну

За словами Путіна, тема України не розглядалася детально, хоча і зачіпалася.

"Що стосується України, то ця тема зачіпалася. В основі врегулювання ситуації на сході України повинні лежати мінські угоди. Тема вступу України до НАТО зачіпалася мазком, нічого обговорювати... Що стосується зобов'язань з приводу України, воно тільки одне - сприяти реалізації мінських угод... Що стосується навчань, ми проводимо їх на своїй території, але ми не проводимо навчання підтягуючи техніку і озброєння до кордону США", - сказав Путін, зазначивши, що Байден підтримує мінські угоди.

Він також прокоментував ситуацію з Кримом в контексті питання про стабільність політики Заходу.

"Якщо ви візьмете ситуацію, пов'язану з Україною, з Кримом, від цього всі танцюють. Що стабільного в тому, що підтримали державний переворот в Україні, коли колишній президент Янукович погодився з усіма вимогами опозиції? Він готовий був, по суті, відійти від влади і через місяці три провести нові вибори. Ні, треба було провести кривавий держпереворот, який призвів до відомих наслідків: південний схід і Крим потім", - заявив він.

Читайте також: У МЗС України повідомили, коли може відбутися зустріч Зеленського та Байдена

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк