01.07.2021, 07:56

"Крим - це Україна": В НАТО заявили про зміцнення позицій у Чорному морі

Леся Матвеева | Всі новини автора
В НАТО заявили об укреплении позиций в Черном море

Спецпредставник генсека НАТО по країнам Південного Кавказу і Центральної Азії Джеймс Аппатурай під час візиту до Тбілісі заявив, що НАТО збереже своє представництво в Чорному морі.

Альянс зміцнюватиме співпрацю з партнерами в цьому регіоні після інциденту з британським есмінцем. Про це Джеймс Аппатурай розповів грузинському "Першому каналу", передає Час Пік.

грузинский "Первый канал"

Аппатурай підкреслив, що російській стороні необхідно зрозуміти, що союзники НАТО в даному питанні не відступлять.

"У НАТО тверда позиція, коли справа стосується свободи судноплавства і факту, що Крим — це Україна, а не Росія. Під час цього інциденту союзники НАТО проявили твердість у захисті перерахованих мною принципів", - сказав він.

Аппатурай також звинуватив Росію в продовженні дестабілізації регіону. За його словами, "Росія розміщує в Криму озброєння, включаючи ракетні системи, що ускладнює свободу судноплавства".

Аппатурай у зв'язку з цим підкреслив, що НАТО збереже своє представництво в Чорному морі для підтримки союзників та партнерів.

"Як я знаю, Defender потім прибув до Грузії. Тож це спільне зобов’язання союзників забезпечити безпеку Чорного моря і відданість цим принципам, що важливо для цього регіону", - зазначив спецпредставник генсека НАТО.

Нагадаємо, 23 червня Міноборони РФ повідомило, що російські військові відкрили вогонь по курсу британського есмінця Defender, який увійшов в "російські територіальні води".

Того ж дня Міністерство оборони Великої Британії спростувало заяву російських колег. Там заявили, що судно здійснювало мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права і ніякого обстрілу не було. Насправді есмінець Defender знаходився в українських водах біля окупованого Росією Криму.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк