31.07.2021, 12:16

На МКС в російському модулі витік повітря, тиск різко впав

Марина Началова | Всі новини автора
мкс

На Міжнародній космічній станції триває низка неприємностей, пов'язаних з пристиковкою нового російського модуля "Наука".

На даний момент у перехідній камері модуля "Зірка", до якого пристикувалася "Наука", різко впав тиск, передає Час Пік з посиланням на російські ЗМІ.

Витік повітря на МКС було виявлено ​​ще в серпні 2020 року. Тоді тріщину в модулі "Зірка" закрили тимчасовими засобами, після чого швидкість зниження тиску зменшилася. Навесні ще одну тріщину підлатали герметиком, на той момент тиск вже знизився до 405 мм ртутного стовпа. Але після ремонту з'ясувалося, що тиск у відсіку продовжує падати.

На поточний момент, після пристикування модуля "Наука", тиск на "Зірці" різко впав - до 154 мм ртутного стовпа. Про це стало відомо з переговорів екіпажу з Центром управління польотами, трансляцію яких веде NASA.

"154 міліметра", - сказав космонавт, відповідаючи на відповідне запитання представника ЦУП.

Раніше повідомлялося, що незабаром після пристикування "Науки" в неї несподівано увімкнулися двигуни, в результаті МКС розвернуло на 45 градусів. Для вирівнювання станції довелося задіяти двигуни модуля "Зірка" і корабля "Прогрес".

Перед цим, при виведенні "Науки" на орбіту не вдалося запустити двигуни з першої спроби.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: