05.08.2021, 07:29

ВООЗ закликає країни ввести мораторій на щеплення третьою дозою вакцини від коронавірусу

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
вакцинация

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає країни не вакцинувати громадян третьою дозою від коронавірусу, як мінімум до кінця вересня.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус закликав ввести мораторій на проведення щеплень третьою дозою вакцини від COVID-19, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

"Ми закликаємо всіх, хто має вплив - олімпійських спортсменів, інвесторів, керівників підприємств, лідерів віри та всіх окремих членів їх родин та спільноти - підтримати наш заклик до мораторію на додаткові щеплення принаймні до кінця вересня

ВООЗ закликає до мораторію на бустерні щеплення, принаймні до кінця вересня цього року", - заявив Гебрейесус.

За його словами, цей крок допоможе уникнути значного розриву між бідними та багатими країнами в питанні вакцинації населення та збільшить доступність вакцини в країнах, де рівень щеплень залишається невисоким.

Генеральний директор ВООЗ звернувся переважно до багатих країн, які значно випередили країни, що розвиваються, за кількістю щеплень. Як стверджують представники ВООЗ, поки немає наукового підтвердження інформації про те, що вакцинація третьою дозою збільшує захист від коронавірусу.

"Я розумію, що всі уряди переймаються захистом своїх громадян від штаму "Дельта". Але ми не можемо погодитись з тим, що країни, які вже використали більшу частину глобальних поставок вакцини, починають використовувати ще більше вакцин", - сказав глава ВООЗ.

В організації пропонують відмовитися від принципу, коли країни з високими рівнем доходу отримують більшість вакцин в обмін на те, щоб поділитися цими дозами з бідними країнами.

У ВООЗ відзначають, що, чим довше триватиме пандемія, тим вище ймовірність появи нових штамів вірусу і, як наслідок, продовження глобальної кризи в боротьбі з пандемією.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss