19.08.2021, 11:18

Німеччина призначила уповноваженого з транзиту газу через Україну

Леся Матвеева | Всі новини автора
транзит газа через Украину

Федеральний уряд Німеччини призначив уповноваженого з питань забезпечення газового транзиту через Україну.

Уряд Німеччини призначив Георга Графа Вальдерзее уповноваженим з питань транзиту газу територією України. Про це 18 серпня повідомило Міністерство економіки та енергетики ФРН, передає Час Пік з посиланням на західні ЗМІ.

Георг Граф Вальдерзее вже займав цю посаду в 2019 році, коли велися переговори про продовження транзитного контракту.

"З поновленим призначенням сьогодні Георга Графа Вальдерзеє спеціальним представником Федеральний уряд буде виступати за продовження угоди про транзит газу між Україною та Росією на термін до десяти років, щоб гарантувати транзиту газу через Україну навіть після закінчення поточної угоди про транзит 31 грудня 2024 року", - сказано в повідомленні.

Спеціальний представник федерального уряду з питань транзиту газу в Україні повинен виступати посередником та консультувати обидві сторони, а також Європейську комісію, США й, при необхідності, треті країни, щоб домогтися продовження контракту на транзит газу з урахуванням інтересів усіх сторін.

Таким чином ФРН виконує свої зобов'язання відповідно до угоди з США щодо врегулювання спору навколо російського газопроводу "Північний потік-2".

Георг Граф Вальдерзее

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк