26.08.2021, 09:51

Загроза теракту в аеропорту Кабула: людей просять сховатися в безпечному місці

Леся Матвеева | Всі новини автора
Афганистан

Сполучені Штати, Великобританія, Австралія та Нова Зеландія закликали своїх громадян покинути аеропорт Кабула через загрозу терористичної атаки з боку екстремістської організації "Ісламська держава".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав терористичну атаку на Кабульський аеропорт реальною небезпекою. Він зазначив, що операція з евакуації людей з Афганістану одна з наймасштабніших в історії, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

"З одного боку, ми б хотіли мати якомога більше часу, щоб вивезти якомога більше людей. Однак... якщо ми залишимося після 31 серпня, особливо якщо таліби не дадуть нам хоча б якусь подобу мовчазної згоди, зростає загроза атак", - заявив Столтенберг в інтерв'ю газеті Financial Times.

Держдепартамент США рекомендує людям залишати безпечне місце, тільки якщо "отримаєте індивідуальні вказівки від представника уряду США" про евакуацію.

Великобританія закликала людей, що знаходяться в районі аеропорту, "переміститися в безпечне місце".

"Існує постійна й висока загроза терористичного нападу", - йдеться в заяві британського Міністерства закордонних справ.

"Якщо ви можете безпечно виїхати з Афганістану іншими способами, ви повинні зробити це негайно", - заявили в Міністерстві закордонних справ Великобританії.

Австралія також закликала своїх громадян покинути район аеропорту Кабула, попередивши про "дуже високу загрозу терористичного нападу".

Нагадаємо, після того, як 15 серпня "Талібан" взяв під контроль Кабул, з Афганістану евакуйовано літаками понад 82 тисячі осіб. 24 серпня офіційний представник талібів Забіхулла Муджахід заявив, що покинути Афганістан можна буде тільки до 31 Ссерпня. Після цього виїзд з країни буде закрито. Також таліби заборонили залишати країну жителям Афганістану.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк