18.09.2021, 08:01

Генасамблея ООН включила до порядку денного питання про ситуацію на окупованих територіях України

Леся Матвеева | Всі новини автора
Генассамблея ООН

Генасамблея ООН включила до порядку денного 76-ї сесії українське питання про тимчасово окуповані Росією території України.

Міністерство закордонних справ України повідомило про включення Генеральною Асамблеєю ООН питання про тимчасово окуповані території України до порядку денного своєї сесії. Про це 17 вересня повідомляє МЗС України, передає Час Пік.

"Ми вітаємо сьогоднішнє рішення ГА ООН включити пункт про тимчасово окуповані території України до порядку денного своєї 76-ї сесії. З нетерпінням чекаємо цілеспрямованої дискусії про способи притягнення Росії до відповідальності за порушення територіальної цілісності України та Статуту ООН", - йдеться в повідомленні МЗС України в Twitter.

Генеральна Асамблея ООН на засіданні 76-ї сесії проголосувала за включення до порядку денного питання "Сситуація на тимчасово окупованих територіях України". 

"За" проголосувало 65 делегацій, проти - 11, утрималися - 37. Крім Росії проти включення цього питання до порядку денного Генасамблеї ООН виступили Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, Північна Корея, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Філіппіни, Сирія. Це питання було винесено на голосування на вимогу РФ, інакше після відповідної рекомендації попередньої сесії воно було би схвалено автоматично.

Нагадаємо, прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров повідомив, що Володимир Зеленський 20 вересня поїде до США, де візьме участь у Генасамблеї ООН. Програмою передбачено зустрічі українського президента з генсекретарем ООН, з главами держав та представниками міжнародних організацій.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк