19.11.2021, 14:37

Названо ім'я людини, яка захворіла на COVID-19 першою у світі

Леся Матвеева | Всі новини автора
коронавирус

Стало відомо ім'я пацієнта, першого в світі хворого на коронавірус. Вчений Майкл Воробей заявив, що Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) помилилася, назвавши "нульовим пацієнтом" 41-річного чоловіка, який жив в десятках кілометрів від ринку Хуанань в Ухані.

Вчений, завідувач кафедри екології та еволюційної біології, Університету Арізони Майкл Воробей прийшов до висновку, що продавщиця морепродуктів на ринку Хуанань в китайському місті Ухань Вей Гуйсянь стала "нульовим пацієнтом", офіційно зареєстрованою інфікованою коронавірусом у світі, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Наукова стаття експерта "Аналіз ранніх випадків COVID-19 в Ухані" розміщена на сайті електронної бібліотеки.

"Симптоми з'явилися у кількох у працівників ринку Хуанань. З них жінка-продавець морепродуктів була найбільш раннім зареєстрованим пацієнтом, з хворобою, що почалася 11 грудня", - сказано в статті.

Вченого спантеличило те, що в якості першого пацієнта описали людину, яка не контактувала з ринком та жила в районі Учан, віддаленому від нього. Експерт встановив, що чоловік в інтерв'ю за березень 2020 року повідомляв, що симптоми з'явилися 16 грудня, а не 8, як зазначалося в звітах. Помилка в даті могла бути пов'язана з тим, що 8 грудня Чен звертався до лікарів через проблеми з зубами.

Американський вчений пише, що в першу чергу доказом припущення, що саме Хуанань є першою точкою поширення вірусу, є той факт, що більше 100 перших хворих проживали недалеко від хуананьского центру оптової торгівлі морепродуктами.

Доктор Майкл Воробей заявив, що Всесвітня організація охорони здоров'я невірно витлумачила ранні терміни пандемії COVID-19.

Спеціаліст команди ВООЗ Пітер Дашак визнав помилку, виявлену американським вченим. Національна комісія охорони здоров'я Китаю відповіла, що дотримується позиції Ляна Ваніяня, керівника китайської сторони розслідування ВООЗ, який у лютому стверджував, що перший хворий відчув симптоми 8 грудня і цей випадок не був пов'язаний з ринком.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк