28.11.2021, 23:04

Лікар із ПАР назвала симптоми штаму коронавірусу "Омікрон": чи так усе страшно

Марина Началова | Всі новини автора

Поки новий варіант коронавірусу "Омікрон" поставив на вуха фахівців сфери охорони здоров'я по всьому світу, африканські лікарі, які першими на власні очі побачили хворих, розповіли, як проявляється захворювання.

Видання The Telegraph наводить слова Анжелік Кутзі – лікаря загальної практики з ПАР, де вперше було виявлено новий штам "Омікрон", передає Час Пік.

За словами Кутзі, симптоми "Омікрону" дещо відрізняються від попередніх штамів, але поки лікар спостерігала лише легкі форми захворювання.

Кутзі повідомила, що пацієнти, у яких підтвердилося зараження "Омікроном", скаржилися на сильну втому, а у 6-річної хворої дитини спостерігався прискорений пульс і підвищена температура. Більшість пацієнтів із "Омікроном" були молодими людьми. При цьому ні в кого не спостерігався такий характерний для ранніх штамів коронавірусу симптом, як втрата нюху та смаку.

За словами Кутзі, вона помітила зміну симптоматики хворих на коронавірус ще на початку листопада. Здебільшого "Омікрон" виявляли у чоловіків, половина з яких не вакциновані.

Лікар зазначила, що симптоми хвороби слабшали вже на другу добу. Усі випадки, з якими зіткнулася Кутзі, були дуже легкими, але медик не виключає, що за пару тижнів ситуація зміниться. Зокрема, стурбованість викликають нещеплені люди похилого віку з супутніми захворюваннями - можливо, у них хвороба протікатиме важко.

Нагадаємо, в ЄС дали рекомендації у зв'язку з поширенням штаму COVID-19 "Омікрон". Також стало відомо, що вакцину Pfizer протягом 100 днів повинні будуть адаптувати до штаму "Омікрон", якщо буде доведено його підвищену небезпеку.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: