28.11.2021, 21:47

Вакцину Pfizer повинні будуть адаптувати до штаму "Омікрон" протягом 100 днів

Марина Началова | Всі новини автора

Вакцину проти коронавірусу "Comirnaty" (виробництва компаній Pfizer і BioNTech) адаптують до нового варіанту вірусу "Омікрон", якщо його підвищена небезпека буде доведена.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

"У контракті з BioNTech - Pfizer є стаття, згідно з якою, якщо новий штам буде кваліфікований як небезпечний, BioNTech - Pfizer повинні бути здатними адаптувати свою вакцину протягом 100 днів", - зазначила Фон дер Ляйєн.

За її словами, протягом 2-3 тижнів фахівці мають зібрати всю необхідну інформацію про "Омікрон", а країни ЄС у цей час повинні посилити санітарні заходи, активізувати вакцинацію та ревакцинацію.

Слід зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров'я поки що не знайшла підтверджень, що "Омікрон" заразніший, ніж інші штами, у тому числі "Дельта".

Варіант "Омікрон" викликав стурбованість через велику кількість мутацій S-білка, у зв'язку з чим, як припускають вчені, він може бути менш чутливим до вакцин і швидше розповсюджуватися.

Як повідомлялося, "Омікрон", спочатку виявлений у Південній Африці, вже проник у низку країн Європи, а в Ізраїлі ухвалили рішення закрити кордони на два тижні.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк