28.11.2021, 07:31

В ряді країн Європи виявлено новий штам коронавірусу Omicron

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

У ряді європейських країн зафіксовано випадки зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон", який вперше було виявлено у Ботсвані та Південно-Африканській Республіці. Ряд держав прийняли рішення про закриття кордонів з країнами Африки.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала новий штам коронавірусу таким, що викликає занепокоєння. У ВООЗ рекомендували країнам продовжувати карантинні обмеження та інші заходи для зниження інфікування на коронавірус, але не закликали вводити обмеження на поїздки, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

У Німеччині на території землі Баварія підтвердили мінімум два випадки захворювання новим штамом коронавірусу Omicron.

Міністр охорони здоров'я Великобританії Саджид Джавід повідомив про два випадки нового варіанту коронавірусу Omicron у Сполученому Королівстві. 

Вже відомо про перший ймовірний випадок штаму Omicron у Чехії.

В Нідерландах у понад 60 пасажирів, які прибули з країн Південної Африки, підозрюють захворювання на коронавірус нового південноафриканського штаму.

Також штам "Омікрон" виявлено у Ботсвані, ПАР, Гонконгу, Італії, Ізраїлі та Бельгії.

В даний час відомо, що цей варіант коронавірусу має велику кількість мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, посилаючись на Британських медиків заявив, що, за попередніми даними, "Омікрон" швидко поширюється та може передаватися між повністю щепленими людьми.

Поки немає даних, що "Омікрон" є більш заразним або викликає важкий перебіг захворювання. Дослідження нового штаму тривають.

Через поширення нового штаму коронавірусу ряд країн обмежує або не рекомендує поїздки з країн Африки. Десятки країн повністю або частково обмежили прямі рейси з африканськими країнами та вводять обмеження для туристів, які останнім часом їх відвідували.

Міністр охорони здоров'я Південної Африки Джо Фахла вважає, що такі кроки є "невиправданими" та "контрпродуктивними" й можуть лише викликати паніку серед людей.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк