20.01.2022, 12:34

У Великобританії скасовують маски та COVID-сертифікати

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Великобритании отменяют карантинные ограничения

Влада Великобританії прийняла рішення скасувати пакет обмежувальних заходів, так званий "План Б", який було введено по всій країні для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про рішення скасувати в країні ряд обмежувальних заходів, введених через пандемію COVID-19, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Прем'єр Британії Борис Джонсон повідомив членам парламенту, що з 27 січня повністю перестануть діяти обмеження "Плану Б". А з 24 березня можливо буде скасована навіть обов'язкова самоізоляція для людей з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Джонсон повідомив, що з наступного четверга перестане діяти вимога про обов'язкове носіння масок та пред'явлення COVID-сертифікатів. За словами Джонсона, більше 90% людей старше 60 років по всій Великобританії отримали додаткові щеплення, і вчені вважають, що хвиля Omicron досягла піку на національному рівні.

"Здебільшого в країні ми будемо і далі пропонувати людям закривати обличчя в закритих і заповнених приміщеннях, особливо коли ви контактуєте з тими, з ким зазвичай не зустрічаєтеся, але ми будемо довіряти розважливості британців і більше не станемо вважати злочинцями тих, хто вирішить маски не носити", - заявив Джонсон.

З 27 січня у Великобританії набудуть чинності такі зміни:

скасовуються обов'язкові COVID-перепустки;
скасовується носіння масок в громадському транспорті та приміщеннях, в тому числі в класах для учнів середньої школи. Але вони, як і раніше, будуть рекомендовані в деяких місцях, наприклад в закритих або багатолюдних місцях;
скасовується рекомендація роботодавцям про віддалений режим роботи;
будуть ослаблені обмеження у будинках престарілих.

Закон, як і раніше, вимагатиме самоізоляції, якщо у людини позитивний результат тесту на COVID-19. Але Джонсон заявив, що "скоро настане час", коли самоізоляцію можна буде повністю скасувати. Термін дії нових правил закінчується 24 березня і, за словами прем'єра, він не розраховує їх продовжувати.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк