27.01.2022, 15:00

У Великобританії скасували практично всі COVID-обмеження

Леся Матвеева | Всі новини автора
Великобритания, коронавирус

У Великобританії з 27 січня скасували майже всі карантинні обмеження, введені по всій країні для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Масштабна кампанія з COVID-вакцинації бустерними дозами дозволила Британії відмовитися від карантину та практично всіх обмежень, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

З 19 січня в країні було скасовано правило соціального дистанціювання. З 20 січня школярам дозволили не користуватися масками. А з 27 січня скасовується обов'язкове використання COVID-сертифіката в якості пропуску на масові заходи.

З 27 січня у Великій Британії набули чинності такі зміни:

  • скасовуються обов'язкові COVID-перепустки;
  • скасовується носіння масок в громадському транспорті та приміщеннях, в тому числі в класах для учнів середньої школи. Але обов'язковими маски залишили для громадського транспорту в Лондоні. Як і раніше, маски будуть рекомендовані в деяких місцях, наприклад в закритих або багатолюдних місцях;
  • скасовується рекомендація роботодавцям про віддалений режим роботи;
  • будуть ослаблені обмеження в будинках престарілих.

"Вакцини та тестування забезпечили нам один з найвищих в Європі рівень захисту, що дозволяє повернутися до "Плану А" та повернути більше свободи... Проте, навчаючись "жити з вірусом", ми повинні розуміти, що він поки що нікуди не подівся, так що якщо ви ще не зробили цього - запрошуємо прийти на вашу першу або посилює щеплення", - зазначив міністр охорони здоров'я Саджида Джавід.

З 24 березня в уряді Джонсона планують скасувати обов'язкову самоізоляцію для людей, які отримали позитивний тест на коронавірус.

Профспілки медиків розкритикували ослаблення обмежень, вважаючи його занадто квапливим та недостатньо обгрунтованим.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк