29.04.2022, 10:26

"Банальне замітання слідів": Військовий експерт назвав причину пожеж на нафтобазах та складах боєприпасів у РФ

Марина Началова | Всі новини автора

В останні тижні у прикордонних з Україною областях Росії почастішали випадки загоряння нафтобаз та вибухів на складах боєприпасів.

Військовий експерт Костянтин Машовець вважає, що причиною цих подій стали не атаки України, повідомляє Час Пік.

"У цьому випадку ми маємо справу з банальним замітанням слідів", - заявляє він.

"Саме в тих місцях, де нині так яскраво "палає", стада російських "АсвАбадителей" у період, що передує 24.02.2022 р., досить активно типу готувалися до вторгнення. Бойове злагодження, стрільби, заїзди та приїзди, тренування тощо, загалом переміщення бронетехнії масове. Тому саме туди масово завозилося як паливо (різноманітних марок і типів), так і боєприпаси, запасні частини та інші предмети матеріально-технічного постачання... начебто", - пише Машовець у Фейсбуці.

За його словами, склади, бази та інші об'єкти логістики мали "ломитися", але потік йшов з "дуже слабким контролем", і солідна його частина явно втекла не туди, куди прямувала спочатку.

"І судячи з усього, крали всі, хто міг дотягнутися... і армійські і причетні цивільні. Особливо актуальним було паливо, на другому місці - продовольство та запчастини", - повідомляє Машовець.

Експерт заявляє, що в Росії надійшла команда "зверху" знайти і покарати винних у провалі окупаційних військ під Києвом, Черніговом та Сумами, причиною якого були складнощі з постачанням, а також низький рівень практичних навичок володіння бойовою технікою абияк підготовленого особового складу. У свою чергу військові на місцях, що прокралися, вирішили не чекати приїзду "рахівників з Луб'янки" і поспішили організувати "зловільний напад бандерівців".

"Сказано - зроблено... і спалахнули наливні станції, термінали і склади. І навіть подекуди "ППО відпрацювало...". Війна все спише... Адже воно як, російському генералу, особливо зі служби тилу.... своя ж*** набагато дорожча, ніж якийсь там паливний склад, з напівп'яними обліковцями або стратегічний нафтопровід... І всього лише треба, попросити кореша в таких же лампасах, з яким ділився і який по паперах відмічав "ліві навчання", які нібито насправді пройшли і на яких нібито спалили солярку... парочку ракет. Загалом... курити їм ще й не перекурити", - написав Машовець.

Тим часом в окупованому Донецьку спалахнула нафтобаза.

Раніше ЗМІ повідомили, що начальник російського генштабу Герасимов прибув під Ізюм, щоб особисто командувати наступом.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: