10.05.2022, 15:33

Литва визнала Росію терористичною державою

Марина Началова | Всі новини автора

Сейм (парламент) Литви одноголосно визнав Російську Федерацію терористичною державою.

За ухвалення відповідної резолюції було віддано 128 голосів, передає Час Пік з посиланням на ]]>Delfi]]>.

Сейм Литви констатував, що російські збройні сили та найманці скоїли масові військові злочини на території України, особливо в містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Відповідно до резолюції, вбачається мета повного чи часткового знищення української нації, її духу шляхом убивства українців цілими сім'ями, зокрема дітей, викрадень, тортур, зґвалтувань, у тому числі й неповнолітніх, знущань над тілами вбитих та закатованих.

"Сейм Литви визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку збройних сил Російської Федерації та її політичного та військового керівництва, що розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу", - йдеться у резолюції.

Також у документі наголошується, що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності, і що міжнародне співтовариство має створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та оцінки агресії Росії проти суверенної України.

Сейм Литви закликає до того, щоб цей трибунал мав повноваження видавати міжнародні ордери на арешт, і щоб імунітетом не обмежувалася недоторканність держави або глав держав та урядів та інших державних посадових осіб.

"Російська Федерація, збройні сили якої свідомо та систематично обирають цивільні об'єкти для бомбардувань, є державою, яка підтримує та здійснює тероризм", - йдеться в резолюції.

Читайте ще: Тисячі дипломатичних паспортів для еліти: Росія хоче обійти санкції

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: