14.05.2022, 11:45

Туркменістан запроваджує жорсткі обмеження для жінок

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

У Туркменістані після обрання нового президента в країні запровадили жорсткі правила щодо жінок. Заборони стосуються косметичних послуг та операцій, надто відвертого одягу та навіть пересування в авто.

Неофіційні обмеження в країні набули чинності незабаром після того, як Сердар Бердимухамедов змінив свого батька на посаді президента країни. За порушення правил жінкам загрожує штраф та навіть арешт. Розмір такого штрафу становить 140 доларів – половина місячної зарплати у Туркменістані. Про це ]]>повідомляє ]]>"Радіо Азатлик", передає Час Пік.

У Туркменістані жінкам тепер не дозволяють носити відвертий одяг та одяг, що облягає, наприклад міні-спідниці, шорти, сукні без рукавів або топи з декольте. Також заборонено фарбувати волосся та вдаватися до таких косметичних процедур, як нарощування нігтів або вій. Введено заборони на косметичні операції, такі як збільшення грудей та губ або навіть татуаж брів, використання ботоксу.

У Туркменістані жінкам, за рідкісним винятком, заборонено керувати автомобілем, хоча уряд ніколи не видавав жодних офіційних заборон. Натомість влада ускладнює процес отримання жінками водійських прав або продовження терміну дії прав, що фактично позбавляє їх можливості сісти за кермо.

Крім того, жінкам більше не дозволяється сідати на переднє сидіння авто поруч із водіями. Також не дозволяє чоловікам-водіям приватних автомобілів перевозити жінок, якщо вони не є їхніми родичками. Після 20 годин водіям взагалі не дозволяється підвозити жінок, чи то родичка чи то незнайомка.

За повідомленнями численних очевидців, поліція в Ашхабаді та інших містах під час рейдів у громадських місцях та офісах затримує жінок з накладними віями та нігтями та доставляє їх до відділень.

За останні тижні десятки жінок втратили роботу або були змушені заплатити штрафи за порушення нових правил.

Подібні обмеження вводилися і в минулому, проте раніше не дотримувалися. Внаслідок обмежувальних заходів свою діяльність припинили десятки салонів краси по всій країні.

За словами активістів, нові обмеження можуть стати останньою краплею в чаші терпіння людей, які незадоволені тим, що країна перебуває у стані важкої фінансової кризи, а уряд ущемляє їхні права та свободи.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк