17.08.2022, 11:38

Воювати за громадянство: В Росії вигадали нову схему, як залучити в армію громадян для відправки в Україну

Виктор Белый | Всі новини автора

Через брак охочих воювати, окупанти намагаються залучити до армії громадян країн Центральної Азії для відправки в Україну.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України, передає Час Пік.

"Кількість російських громадян, які бажають вирушити на війну в Україну, все зменшується. Щоб принаймні частково зберегти можливість формувати нові резерви, кремлівське керівництво намагається все активніше залучати до ЗС РФ іноземних громадян", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що першість у цьому питанні займає московський регіон – для формування нових армійських підрозділів місцеве керівництво дало вказівку співробітникам військових комісаріатів та відділів поліції «проводити агітаційні заходи» з громадянами Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану.

"Окрім фінансового стимулу, тим, хто погодиться підписати контракт та виїхати в Україну, пропонується отримання російського громадянства. Водночас у Чечні продовжується формування та підготовка чотирьох батальйонів для відправки на війну в Україні", - додали в ГУР.

У службі додали, що значну частину "добровольців" у сформованих батальйонах складають викрадені чеченськими силовиками місцеві молоді чоловіки, переважно із сільської місцевості. Під загрозою кримінального переслідування за сфабрикованими звинуваченнями або під тортурами їх змушують підписувати контракти для участі у війні в Україні.

"Практика викрадення чоловіків для поповнення добровольчих військових підрозділів, що воюють в Україні на догоду Москві, породжує хвилі невдоволення серед жителів Чечні. Громадяни республіки висловлюють обурення тим, що кадиров посилає мусульман брати участь і гинути на «чужій» війні двох християнських народів – росіян та українців. Така політика кадирова сприймається як зрада мусульман", - повідомили у відомстві.

Читайте також: "Такі об'єкти мають бути знищені": Подоляк заявив про плани щодо Кримського мосту

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк