06.02.2023, 15:11

В ISW розповіли, як цапи-відбувайли беруть на себе провину за російські військові невдачі

Ольга Ранская | Всі новини автора
путин герасимов

Щоб зняти з себе провину за військові невдачі, Володимир Путін з обережністю підходить до ухвалення рішень, які можуть похитнути його статус-кво.

Про це сьогодні у щоденному звіті повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає Час Пік.

Для досягнення цілей з окупації України президент країни-агресора не приймає ризикові рішення, перекладаючи відповідальність на своє оточення. 

Зокрема, Путін покладається на групу цапів-відбувайлів, які публічно ризикують замість нього і беруть на себе провину за російські військові провали та непопулярну політику. Тому президент РФ дозволяє, а іноді й сприяє критиці російськими блогерами Міноборони Росії.

В ISW підкреслюють, що президент неодноразово звинувачував Міноборони Росії Сергія Шойгу у всіх проблемах, пов'язаних з військовими провалами, і навіть публічно дорікав Міноборони та закликав дослухатися до критики, змусивши Шойгу пояснити положення про мобілізацію в телеінтерв'ю.

«Він неодноразово перетасовував структуру російського командування протягом усієї війни та дозволяв командирам, які змінювали один одного, брати на себе провину за спільні російські військові невдачі, а не на свою нереалістичну і максималістську мету захопити всю Україну», - повідомляє ISW. 

Путінські мережі державної пропаганди також поклали відповідальність за спірне виведення російських військ із західного берега Херсонської області та міста Херсон на колишнього командувача Збройних сил Росії Сергія Суровікіна. При цьому Путін ніяк не прокоментував цю значну російську втрату. 

Президент РФ також регулярно використовує російську Державну Думу для встановлення умов для ухвалення суперечливих рішень, щоб подати себе як збалансованого лідера. 

В ISW вважають, що Путін не повною мірою прихильний до ультранаціоналістичної риторики попри те, що він використовує деякі її елементи у своєму виправданні війни в Україні.

Читайте також: Експерти опублікували карту досяжності далекобійних ракет GLSDB

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк