16.03.2023, 14:00

Момент нападу російських літаків на американський безпілотник: В мережі оприлюднили відео інциденту

Марина Началова | Всі новини автора
Напад Су-27 на безпілотник

У вівторок 14 березня два російських винищувачі атакували американський безпілотний апарат MQ-9 ВПС США над Чорним морем. А сьогодні з'явились кадри, які підтверджують ці дані. 

Сьогодні влада США опублікувала кадри, на яких було зафіксовано момент нападу, передає Час Пік.

Нагадаємо, що у вівторок 14 березня, згідно з заявою Європейського командування ЗС США, два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне і непрофесійне перехоплення БПЛА MQ-9 ВПС США, який знаходився в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Приблизно о 7:03 ранку один із Су-27 зачепив гвинт MQ-9, внаслідок чого довелося збити MQ-9 у міжнародних водах.

Офіційна влада США заявила, що попри інцидент літаки союзників продовжуватимуть працювати в міжнародному повітряному просторі, і США закликає росіян поводитися професійно та безпечно. І додала, що такі агресивні дії російського екіпажу є небезпечними та можуть призвести до прорахунків і ненавмисної ескалації.

За словами радника Білого дому з нацбезпеки Джона Кірбі, росіяни, ймовірно, хотіли таким чином стримати польоти в цьому районі, однак, мабуть, забули, що Чорне море не належить жодній державі.

"Якщо їхнє посилання полягає в тому, щоб утримати або якось відмовити нас від польотів і операцій у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, то це невдалий сигнал. Ми продовжуватимемо літати й працювати в міжнародному повітряному просторі над міжнародними водами. Чорне море не належить жодній державі", - сказав Кірбі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк