17.03.2023, 18:33

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

Оксана Мовчан | Всі новини автора
путлер

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордери на арешт президента РФ Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

       Про це повідомляє ]]>РБК-Украина]]> з посиланням на пресслужбу ]]>МУС]]>, передає Час Пік.

Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт Путіна. Суд також вимагає заарештувати уповноважену з прав дитини Марію Львову-Бєлову.

"Сьогодні, 17 березня 2023 року, Друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох персон у контексті ситуації в Україні: пана Володимира Володимировича Путіна та пані Марії Олексіївни Львової-Бєлової", - йдеться у пресрелізі МКС.

Вказано, що Путін та Львова-Бєлова, ймовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин — незаконну депортацію дітей та їхнє незаконне переміщення з окупованих територій України на територію Росії.

Раніше про те, що вивезення українських дітей на територію РФ вважається воєнним злочином, заявила незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні, заснована Радою ООН з прав людини.

Ордери на арешт було видано на підставі заяв, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова написала у своєму ТГ- каналі про те, що рішення МКС не мають жодного значення.

"Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе. З цим органом Росія не співпрацює, а можливі "рецепти" на арешт, що виходять з Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними", - зазначила Захарова.

Читайте також:

Для допомоги українцям, які постраждали внаслідок війни, запустили єдиний онлайн-майданчик

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк