19.03.2023, 17:35

Путін стає невиїзним, або Чим загрожує Путіну ордер на арешт від МКС

Марина Началова | Всі новини автора
Путін в шоці

Здається Путін таки догрався. Все що йому сходило з рук: Чечня, Грузія, Сирія, Україна у 2014 році помилково сприймалось ним як слабкість опонентів і він відчув себе вершителем долі світу. Але щось пішло не так...

У п'ятницю 17 березня Міжнародний карний суд виніс рішення про арешт Путіна по двох карних справах. Що це за собою тягне та які обмеження  чекають на президента Росії розбиралось ]]>CNN]]>, передає Час Пік.

Президент Володимир Путін завжди насолоджувався своїми глобальними поглядами, позиціонуючи свій образ як однієї з великих постатей, що керують світом.

Поки Кремль відкидає звинувачення Міжнародного кримінального суду у воєнних злочинах проти нього, всередині кремлівських стін з'явиться інша реальність. Світ Путіна просто став меншим.

На гамбурзькій G20 у 2017 році він годинами спілкувався наодинці з, мабуть, наймогутнішою людиною у світі на той момент, колишнім президентом Дональдом Трампом.

Гріючись у світовому сяйві, він міг маніпулювати його лідерами.

Його любов і використання глобального світу допомогли йому і вдома, зміцнивши його образ, як незламної постаті, що полює на ведмедя, як захисника росіян, стримуючи нібито зловмисні махінації мародерства НАТО на кордонах країни.

Але на цьому все скінчилося. І Німеччина, і Аргентина є підписантами Римського статуту, двох зі 123 країн, які зобов'язані, якщо Путін знову з'явиться на порозі, заарештувати його, щоб екстрадувати до Гааги.

Його попередники, військовий командувач боснійських сербів генерал Ратко Младич і його сербський націоналістичний лідер Радован Караджич, обидва намагалися сховатися від правосуддя.

Зрештою Младича забрали на фермі двоюрідних братів поблизу Белграда, де він переховувався; Караджич був помічений у Белграді, попри те, що він ховався за новою ідентичністю містичного цілителя віри.

Обидва опинилися перед міжнародним правосуддям у Гаазі, обидва були засуджені за воєнні злочини, і обидва досі перебувають у в'язниці.

Урок для Путіна полягає в тому, що ти можеш бігти, але не можеш сховатися. Можливо, більш рятівний, урок, засвоєний у справі Мілошевича, полягає в тому, що якщо ви будете триматися за владу, сьогоднішні підлеглі можуть завтра стати вашими тюремниками.

Світ Путіна не тільки став меншим, його майже притисли до стіни. І варіантів у нього набагато менше, ніж було минулого тижня.

Однак, у нього є кілька друзів, на яких він може розраховувати, принаймні поки що. Голова КНР Сі Цзіньпін у понеділок буде в Москві, надаючи Путіну рятівне коло для відновлення його приниженого становища.

Що буде хвилювати інших на внутрішній орбіті Путіна, так це наслідки для них.

Чи можуть вони зіткнутися з подібними звинуваченнями, чи зможуть вони безпечно відвідувати своїх дітей, розкиданих у вищих школах та університетах Європи, вільних від страху арешту, отримати доступ до своїх офшорних активів, навіть безпечно засмагати в ОАЕ або забронювати столик у вишуканому ресторані Bosporus-side у Стамбулі?

Головний прокурор МКС Карім Хан чітко заявив, що ніхто не повинен відчувати, що може безкарно діяти й вчиняти геноцид або злочини проти людяності або воєнні злочини.

Чим далі потенційні обвинувачувані будуть від Кремля та його захисних стін, тим більшими будуть потенційні наслідки.

Реальність для Путіна та межі його зменшеного світу лише звужуються. Дороги назад немає.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк