Лукашенко, ймовірно, прагне використати "Вагнера" у Білорусі, щоб "купити" простір для маневру, - ISW
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, прагне використати ПВК "Вагнер" у Білорусії, щоб урівноважити кремлівську кампанію з поглинання Білорусі через Союзну державу.
Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.
"Лукашенко докладно описав, як він втрутився в конфлікт між Путіним і Пригожиним таким чином, що якщо версія Лукашенка вірна - демонструє, що Лукашенко є політично підкованим актором, здатним впливати у вищих ешелонах російської політики", - йдеться у звіті ISW.
Лукашенко принизив Путіна
Аналітики зазначили, що він описав, як йому вдалося стати посередником в угоді між Путіним та розгніваним Пригожиним, який відмовився відповідати на телефонні дзвінки Путіна, вміло залучаючи обидві сторони безпосередньо і через заступника міністра оборони Росії Юнус-Бека Євкурова та директора ФСБ Росії Олександра Бортнікова.
Детальна розповідь Лукашенка говорить про те, що він був успішним посередником у кризі у найближчому оточенні Путіна, чого російський президент не зміг.
"Лукашенко втрутився, щоб бути посередником, мабуть, частково для того, щоб сигналізувати Путіну та іншим чиновникам Кремля, що Москва не повинна грати з Білоруссю і що він має можливість діяти успішно та незалежно у російській політиці", - пишуть аналітики.
В ISW зазначили, що хвастощі Лукашенка своєю здатністю маніпулювати владними агентами в найближчому оточенні Путіна принизливі для російського лідера, незалежно від того, чи це правда. Той факт, що Путін не оскаржив презентацію Лукашенку подій і фактично публічно подякував білоруському диктатору, ще принизливіший.
БВ навчатимуться у ПВК "Вагнера"
Лукашенко, ймовірно, прагне тісно контролювати будь-які сили "Вагнера", що просуваються до Білорусі. Він наголосив, що "вагнерівці" не відкриватимуть центри вербування в Білорусі, як це було в Росії, але білорусам – і, ймовірно, іншим громадянам – буде дозволено приєднуватися до "Вагнера" у Білорусі.
З опису Лукашенка випливає, що "вагнерівці" виступлять насамперед як навчальний та консультативний партнер для білоруських військових. Лукашенко заявив, що війська "Вагнера" мають більше підготовки, ніж білоруські військові, і що білоруські військові можуть отримати користь із великого бойового досвіду "Вагнера".
Лукашенко заперечив заяви про те, що білоруська влада вже почала створювати польові табори для бойовиків, але сказав, що Білорусь створить табори, якщо "Вагнер" вимагатиме їх.
Лукашенко може спробувати використовувати "Вагнер" у Білорусі, щоб зменшити структурну залежність білоруської армії від російської армії для виконання вищих оперативних функцій.
Також білоруський диктатор може спробувати використати "Вагнера", щоб допомогти відновити втрачений потенціал білоруської армії, яку білоруська армія переважно делегувала російському Західному військовому округу.
Пропонуємо до перегляду:
Дивіться прем'єру четвертого епізоду анімаційного серіалу "Хробаки", який присвячено річниці визволення острова Зміїний, а також іншим вдалим “перегрупуванням”, “передислокаціям” та “жестам доброї волі” російських загарбників.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте також: "Пастка для ПВК "Вагнера": Результати екстреної наради Путіна з силовиками, думки експертів
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |