Під Бєлгородом впав військовий літак Іл-76: що відомо
24 січня, у Бєлгородській області розбився російський важкий військово-транспортний літак Іл-76, який міг перевозити ракети С-300.
Час Пік зібрав усе, що відомо на даний час про падіння Іл-76.
Катастрофа Іл-76
Про падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області повідомили російські Telegram-канали.
Чи є збиття літака Іл-76 роботою ЗСУ
За словами джерела у Силах оборони, цей військово-транспортний літак, ймовірно, перевозив ракети до комплексів С-300. А, як відомо, саме з цих комплексів росіяни часто б'ють по Харкову та області.
У Міноборони Росії підтвердили падіння літака
У Росії почали поширювати дезінформацію, щоб бодай якось виправдати падіння свого літака. У міноборони країни-агресорки написали, що на літаку Іл-76 буцімто перебували 65 українських військовополонених, яких буцімто перевозили до Бєлгородської області для обміну. Кажуть, що 6 членів екіпажу літака та 3 людини супроводу загинули.
Відомо, що до місця падіння Іл-76 у Бєлгородській області вилетіла комісія ВКС, щоб встановити причини катастрофи.
Пізніше повідомили, що літак Іл-76 впав за 5 – 6 кілометрів від села Яблуневе, що у Корочанському районі Бєлгородської області. Відомо, що падіння сталося біля храму Дмітрія Солунського.
Російські експерти розглядають дві версії катастрофи Іл-76
Російські експерти розглядають дві версії катастрофи Іл-76 у Бєлгородській області: "витончена зенітно-ракетна засідка" і детонація перевозимих ракет.
"Втрата військово-транспортного літака Іл-76МД ВКС Росії... сталася приблизно за 80-120 км від передбачуваних замаскованих позицій ЗРК С-300ПС і "Patriot PAC-2" ЗСУ, зенітні ракети яких мають радіус дії 75+ і 160 км відповідно", - ідеться в повідомленні.
"Причиною катастрофи... могла стати технічно витончена зенітно-ракетна засідка противника", - висувають версію експерти.
"Не виключена і детонація спорядження на борту", - кажуть вони про можливість вибуху безпосередньо на борту.
Думка українського експерта
Перші фото з місця падіння Іл-76 у Бєлгородській області.
На думку військово-політичного оглядача Коваленко , на себе звертає увагу те, що по полю немає ознак розкиданих тіл.
Зі свого боку, було відомо, що вантажем на борту літака були ЗУР для ЗРК С-300.
"Цю версію підтверджує те, що від літака після падіння нічого не лишилося, а частини його фюзеляжу розкидало по полю, тобто, після падіння й удару об землю, була і ще потужна детонація боєкомплекту", - стверджує Коваленко.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше підтвердили, що сьогодні готувався обмін полоненим. Але не стали коментувати, чи на борту літака, який зазнав аварії, перебували українські військові.
Голова ВП України Михайло Подоляк повідомив, що коментарі з боку України щодо падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 у Білгородській області з'являться трохи пізніше.
"Коментарі будуть трохи пізніше. Потрібен час, щоб уточнити всі дані", – йдеться у короткій заяві Подоляка.
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |