11.03.2024, 19:57

Головою Гаазького трибуналу обрали суддю, яка видала ордер на арешт Путіна

Марина Гончар | Всі новини автора

Судді Міжнародного кримінального суду (МКС), відомого також як Гаазький трибунал, на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане головою суду. Вона відома тим, що видала ордер на арешт путіна, за що рф оголосила її у розшук.

Про це повідомили на сайті ]]>МКС]]>, передає час Пік.

"Сьогодні, 11 березня 2024 року, судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане головою суду. Суддя Росаріо Сальваторе Айтала був обраний першим віцепрезидентом, а суддя Рейне Алапіні-Гансу - стала другим віцепрезидентом. Члени президії обираються строком на три роки, рішення негайно набуває чинності", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні 2023 видав ордер на арешт кремлівського ватажка Путіна і так званої дитячої омбудсменки Марії Львовой-Бєловой за звинуваченнями у воєнних злочинах.

Також МКС видав ордер на арешт командувача дальньої авіації Росії Сергія Кобилаша та командувача Чорноморським флотом Віктора Соколова. Їх звинувачують у злочинах у війні з Україною, зокрема знищенні цивільної інфраструктури.

Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт російського диктатора та вищого керівництва РФ. Там розслідують не тільки справу щодо депортації українських дітей, а нові рішення залежать у першу чергу від дій прокурора МКС.

Читайте також: "Капітуляція – це не мир": Столтенберг відповів на заклик Папи Римського

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк