01.04.2025, 09:09

Японія готується до мегаземлетрусу

Иллюстративное фото / Открытый источник

Уряд Японії опублікував нові тривожні дані у зв'язку з неспокійною сейсмічною обстановкою у Південно-Східному регіоні та Тихому океані, що триває вже кілька днів.

Уряд Японії називає 80% ймовірність землетрусу магнітудою від 8 до 9 балів на південно-західному узбережжі Тихого океану. Про це 31 березня ]]>повідомило ]]>агентство Reuters, із посиланням на урядовий звіт країни, передає Час Пік.

Як пише Reuters, Японія готується до потенційного "мегаземлетрусу", який може викликати цунамі, призвести до загибелі 300 тисяч осіб і завдати шкоди економіці до 1,81 трлн доларів.

Йдеться про сейсмічну активність у Нанкайському жолобі – зоні на дні Тихого океану завдовжки близько 800 км між Філіппінською та Євразійською тектонічними плитами. Тектонічне напруження, що накопичилося, зазвичай призводить до потужних землетрусів раз на 100-150 років, і зараз в цьому регіоні спостерігається незначний рух – ймовірність землетрусу магнітудою 8-9 оцінюється у 80%.

"За найгіршим сценарієм, викладеним в оприлюдненому 31 березня урядовому звіті, із зони лиха доведеться евакуювати 1,23 мільйона осіб, або 1% від загальної кількості населення країни. До 298 тисяч можуть загинути від цунамі та обвалів будівель, якщо землетрус відбудеться пізно вночі", – йдеться у повідомленні.

У звіті Кабінету міністрів Японії йдеться, що в разі довгоочікуваного мегаземлетрусу біля узбережжя Тихого океану економіка країни може втратити до 1,81 трильйона доларів. Очікуваний економічний збиток у розмірі 270,3 трлн єн, або майже половини загального валового внутрішнього продукту (ВВП) країни, різко зріс порівняно з попередньою оцінкою в 214,2 трлн єн. Нова оцінка враховує інфляційний тиск та оновлені дані про рельєф місцевості та ґрунт, які розширили передбачувані зони затоплення.

Японія є однією з найбільш сейсмонебезпечних країн у світі. Підвищена увага до загрози виникла після першого в історії Японії попередження про ймовірність мегаземлетрусу у 2024 році. Метеорологи та сейсмологи стежать за ситуацією.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: