23.09.2025, 22:03

Іран не збирається виробляти ядерну зброю: офіційна заява лідера

Оксана Мовчан | Всі новини автора
Іран

Верховний лідер Ірану, аятола Алі Хаменеї, виступив із заявою, у якій наголосив, що Іран не прагне розробляти ядерну зброю.

Про це пише видання ]]> Reuters,]]> передає Час Пік.

Він зауважив, що країна не потребує та не має наміру створювати ядерну зброю, підтвердивши офіційну позицію Тегерана щодо цього питання.

Як пише видання, заява була зроблена на фоні зростаючої міжнародної напруги щодо ядерної програми Ірану та можливого відновлення санкцій ООН. Хаменеї також відкинув можливість прямих переговорів з США, назвавши їх “мертвою кінцевою точкою”, і звинуватив Вашингтон у спробах нав’язати вимоги замість ведення переговорів.

Іран продовжує наполягати на мирному характері своєї ядерної програми, попри зовнішній тиск і санкції, йдеться в матеріалі.

Вища рада національної безпеки Ірану (ВРНБ) заявила, що після “необдуманих” кроків, вжитих європейськими країнами проти Тегерана, співпраця з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) буде зупинена.

Читайте також: БПЛА завдали удару по тяговій підстанції "Канівська" у Краснодарському краї РФ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк