30.11.2020, 18:07

Метеоролог прогнозує холодний грудень в Україні: у східних областях погода буде по-справжньому зимовою

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
декабрь

Холодний сибірський антициклон зумовить зниження температури повітря в грудні на більшій частині території України.

Харківський метеоролог Ігор Кибальчич опублікував "неофіційний" прогноз погоди на грудень 2020 року, передає Час Пік.

Він повідомив, що в грудні очікується суттєва перебудова атмосферної циркуляції в Атлантико-Європейському секторі, в тому числі й над Україною. Внаслідок посилення холодного Сибірського антициклону і його розростання по території, відбудеться поступове зниження температури на більшій частині України, а особливо у східних областях, де перший календарний місяць зими вірогідніше стане по-справжньому зимовим з середньомісячною температурою нижче норми на 1 - 3 °С.

У західних областях навпаки - за рахунок переважання південних та південно-східних потоків, відбуватиметься винос тепла з Балканського півострова, тому температурний фон в цьому регіоні буде на 1 - 3 °С вищим за кліматичні показники.

За інформацією Кибальчича, кількість опадів на більшій частині України за винятком західних та південних областей очікується нижче норми на 10 - 50% за рахунок домінування антициклонічної форми циркуляцій.

Метеоролог також зазначив, що індекс Арктичного коливання очікується в грудні від'ємним, що означає ослаблення західного переносу і посилення антициклонального поля над північною Євразією. Відомо, що якщо тиск між Скандинавією і Шпицбергеном зростає, то індекс коливання йде в мінус. Зараз відбувається саме така ситуація, що є індикатором холодного грудня у східній Європі.

Читайте ще: "День п'яти двійок" у грудні: астрологи і провісники передрікають руйнівні катаклізми

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss
n