20.01.2021, 11:49

Рада зареєструвала законопроект, який може прискорити реєстрацію вакцин від COVID-19

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Вакцинация

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволить прискорити реєстрацію вже існуючих у світі вакцин проти коронавірусу.

Йдеться про виробництво таких вакцин як Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm і AstraZeneca.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook, передає Час Пік.

Він зазначив, що документ надає право уряду реєструвати вакцини для використання при ряді умов. Зокрема:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великобританії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського Союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • немає адекватної, схваленої та доступної альтернативи.
  • За його словами документ дозволить Кабміну зареєструвати вакцину для екстреного медичного застосування, протягом терміну, поки заявник завершить клінічні дослідження.

"Основною метою прийняття проекту закону є створення адаптованого до законодавства Європейського Союзу законодавчого поля, яке впорядкує правовий статус процедури державної реєстрації лікарських засобів"під зобов'язання". Такі зміни дадуть правове поле для здійснення державної реєстрації вакцин для профілактики COVID-19", - зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss