Безпліддя, розсіяний склероз та мутація генів: популярні фейки про вакцинацію від COVID-19
В Україні з початку вакцинації проти коронавірусу поширюється багато фейків про імунізацію. МОЗ збирає найпоширеніші фейкита спростовує їх.
У Міністерстві охорони здоров'я України зазначили, що саме вакцинація - один з найважливіших елементів для подолання COVID-19. У МОЗ закликають не вірити фейкам. Про це йдеться на сайті МОЗ, передає Час Пік.
"Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися", - повідомили у МОЗ.
В Україні, як і в усьому світі, існує недовіра до вакцин проти COVID-19 через поширення неправдивої інформації про імунізацію.
Фахівці нагадують, що правдиву та вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики, а вакцинація - це важливий крок до збереження здоров'я та життя. Українців закликають не довіряти неперевіреним джерелам.
Найпоширеніші фейки про вакцинацію:
- вакцина Covishield - це "генерик", який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca;
- індійський Інститут сироватки (Serum Institute) не має української національної GMP-сертифікації, а тому вакцину його виробництва буцімто не можна застосовувати;
- через низьку ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca ВООЗ рекомендує використовувати її тільки в надзвичайних випадках, коли держава не може закупити якісніший препарат;
- у світі зафіксовані випадки смерті в результаті вакцинації проти COVID-19;
- люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації;
- вакцини Pfizer і Moderna спричиняють сильний анафілактичний шок;
- вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок;
- вакцина проти коронавірусу спричиняє розсіяний склероз;
- мРНК-вакцини — генетична зброя, яка змінює наші гени;
- всі індійські вакцини набагато гірші за європейські.
МОЗ зібрало найпоширеніші фейки на тему імунізації та спростувало їх. З офіційними роз'ясненнями фахівців можна ознайомитися на сайті МОЗ.
Читайте також: "Нова пошта" переглянула тарифи: клієнт сам може розрахувати вартість доставки
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |