19.05.2021, 08:51

Названо пам'ятки культурної спадщини України, які увійшли до проекту "Велика Реставрація": перелік

Леся Матвеева | Всі новини автора
проект "Большая реставрация"

Міністерство культури та інформаційної політики оголосило список з 109 пам'яток культурної спадщини, які увійшли до проєкту "Велика Реставрація" в рамках президентської програми "Велике будівництво".

Експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики оголосили список з 109 проектів реставрації пам'яток культурної спадщини, які увійшли до проєкту "Велика Реставрація", повідомляє Час Пік з посиланням на прес-службу ]]>МКІП]]>.

До експертної групи увійшли представники Мінрегіону, Мінекономіки а також провідні вчені, експерти, архітектори та реставратори.

Відбір проектів було проведено експертною групою шляхом оцінки кожного з них та подальшого формування рейтингу проєктів. Об'єкти обрані по всій території України.

До переліку входять проєкти з реставрації, консервації, ремонту пам'яток культурної спадщини, у тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів.

У першому відборі взяли участь 211 проектів. До програми допущено 109 проектів. Їх перелік сформовано з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проєкту (першими в переліку вказані проекти, які набрали найбільшу суму балів). 

До першої п'ятірки проектів увійшли ремонтно-реставраційні роботи семінарської церкви Резиденції буковинських митрополитів у Чернівцях, Онуфріївської вежі Києво-Печерської Лаври у Києві, комплексна реставрація Замкового комплексу в смт Олеську Львівської області, реставрація Троїцької надбрамної церкви Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, комплексна реставрація Замкового комплексу в Підгірцях Львівської області.

Зі списком можна ознайомитися на ]]>сайті ]]>Міністерства культури та інформаційної політики.

У Мінкульті вказують, що наказ із затвердженим переліком об'єктів зі списку, які будуть в першу чергу реалізовані в рамках проєкту "Велика Реставрація", найближчим часом буде опубліковано на офіційному сайті МКІП.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк