06.06.2021, 11:50

В Україні введуть нові та змінять старі дорожні знаки: що потрібно знати водіям

Леся Матвеева | Всі новини автора
в Украине введут новые и изменят старые дорожные знаки

На дорогах України вже цієї осені з'являться нові дорожні знаки та розмітки. Також буде змінено шрифт на покажчиках. Зміни вступають в дію з 1 листопада 2021 року.

В Україні восени 2021 року набирають чинності нові стандарти безпеки в частині "Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні". В "Укравтодорі" розповіли про основні зміни та уточнення, внесені до ДСТУ 4100:2021, повідомляє Час Пік.

Що зміниться

Зображення дорожніх знаків приведено у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали та доповнено новими дорожніми знаками.

Будуе внесено зміни до зображень знаків відповідно до змін нормативно-правових актів.

Будуть запроваджені нові дорожні знаки:

  • "Автозаправні/Электрозарядные станції";
  • "Місце для зарядки електромобілів";
  • "Платна дорога";
  • "Кінець платної дороги".

"Стандарт доповнено знаками щодо прикордонної смуги відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 790, а також доповнено графічними матеріалами для уникнення неоднозначного трактування принципу встановлення та застосування кількох дорожніх знаків на одній опорі", - повідомили в "Укравтодорі".

Зміни торкнуться і велоінфраструктури, ДСТУ доповнено новими знаками і табличками до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів.

Буде змінено знаки індивідуального проектування. Зміниться шрифт, форма стрілок та введено символи для позначення центру населеного пункту, річки.

Як будуть виглядати нові знаки

Украине введут новые и изменят старые дорожные знаки Украине введут новые и изменят старые дорожные знаки

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк