24.07.2021, 07:13

Відсьогодні скасовано штрафи за в'їзд з ОРДЛО через Росію

Марина Началова | Всі новини автора
кпвв

Відсьогодні на кордоні України не застосовуватимуть заходи адмінвпливу до осіб, які з гуманітарних причин порушили порядок в’їзду/виїзду з (на) тимчасово окуповані території України.

Про це офіційно заявили у прес-службі МВС України, передає Час Пік.

Як зазначається, 23 липня у газеті Верховної Ради "Голос України" було опубліковано відповідний ]]>закон]]>, а 24 липня він набрав чинності.

Законом передбачено, що до громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в’їзду-виїзду не застосовуються адміністративні стягнення та заходи впливу за адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї, якщо такі порушення настали з підстав гуманітарного характеру, визначених Кабінетом Міністрів України.

У МВС наголошують, що Закон не дозволяє перетинати український кордон у тимчасово закритих пунктах пропуску і не звільняє від відповідальності усіх осіб, які порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї. За це порушення Стаття 204-2 КУпАП передбачає накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 гривень). З 24 липня заходи адмінвпливу не застосовуватимуть відносно громадян, які здійснили відповідні порушення з підстав гуманітарного характеру.

Нагадаємо, ЄСПЛ відхилив низку вимог Росії за позовом до України.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк