01.08.2021, 18:20

У річках Дніпро, Дністер і Сіверський Донець знаходять сліди препаратів для лікування COVID-19

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

У найбільших річках України почали знаходити сліди лікарських засобів, які застосовуються для лікування COVID-19.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Дім" заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв, передає Час Пік.

За його словами, нещодавно проводився первинний аналіз (скринінг) води трьох головних річок, які використовуються для водопостачання населення - Дніпро, Дністер і Сіверський Донець.

"Перевіряли воду на 3200 речовин - це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний список, і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 000 речовин - це просто припущення, що вони можуть бути або їх не може бути. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднюючі речовини є", - зазначив заступник міністра.

Як з'ясувалося, в українських річках дуже багато цинку, фіксуються пестициди і метали, але фактично немає ртуті.

Серед іншого в водах річок виявляються сліди фармацевтичних препаратів, і останнім часом відзначається присутність залишків антиковідних засобів.

"Ми з вами приймаємо якісь таблетки, якісь уколи і так далі, це все виводитися з організму, і рано чи пізно потрапляє у водний об'єкт... Ковідних препаратів дуже багато. Те, що входить саме в "ковідний" протокол, як раз ці речовини зараз у нас в воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами п'ємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і відповідно, це все потрапляє туди", - заявив Хорєв.

При цьому він зазначив, що в Європі фіксується та ж сама проблема.

"Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати зустрічаються у воді - це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... В Європі є і хороші модернізовані очисні споруди, але є і старі", - заявив Хорєв.

Читайте ще: Відпустку псують вже не медузи: Азовське море піднесло відпочивальникам новий "сюрприз"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss