28.09.2021, 18:36

В Україні набули чинності зміни стосовно водійських посвідчень: що потрібно знати

Марина Началова | Всі новини автора

Сьогодні набрали чинності зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1007, з метою впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Про це повідомила прес-служба МВС України, передає Час Пік.

Мова йде про зміну відображення інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом. Відтепер замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія зазначатимуться коди, що використовуються у водійських документах в ЄС.

Імплементуючи європейське законодавство, Уряд запровадив зміни й за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів.

Відсьогодні одночасне відкриття двох категорій відбувається шляхом складання іспитів лише за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Наприклад, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються тільки за категорією С.

Якщо водія, який має декілька відкритих водійських категорій, було позбавлено права керування, повернути посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення він зможе, склавши в сервісному центрі МВС теоретичний та практичний іспити лише за вищою категорією.

При відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E) водіям більше не потрібно надавати додаткові документи, що підтверджують навички керування — вони підтверджуватимуться за посвідченням водія.

Також збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС Відтепер він діє 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: