12.10.2021, 18:25

У двох містах України встановлять камери фіксації порушників карантину

карантин

В Україні в рамках пілотного проєкту з'являться спеціальні камери, які фіксуватимуть порушників карантину. 

Про це в коментарі "ТСН" повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає Час Пік  

Такі камери з'являться у двох найбільших містах - у столиці та Дніпрі чи Харкові - не раніше 1 листопада. Вони фіксуватимуть кількість людей, які порушують масочний режим і соціальну дистанцію. 

"Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять уздовж камери або зони її дії, і скільки з них в масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах - Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущено не раніше ніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати через два тижні", - сказав головний санлікар.

Він зазначив, що під час використання такої системи порушники не будуть ідентифіковані, збереження персональних даних та навіть самого запису не буде проводитися. 

"М'яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотка протиепідемічних вимог. Але в той же час для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі України і передбачено покарання, зокрема, за відсутність масок в закритому приміщенні", - зазначив Кузін. 

Читайте також: У "помаранчевій" зоні карантину перебувають 15 областей України, - МОЗ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк