В Україні набув чинності закон щодо захисту тварин: що він забороняє
8 листопада набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)», який Парламент ухвалив 15 липня 2021 року.
Мета цього закону - запровадити європейські гуманні цінності та стандарти у відношенні до тварин та захистити від жорстокого поводження з ними, передає Час Пік з посиланням на сайт парламенту.
Документ узгоджує українське законодавство з директивами Європейського Союзу, що стосуються Європейської конвенції про захист тварин.
Зокрема, актом забороняється:
- винищувати з метою регулювання чисельності бездомних тварин;
- бити, вбивати, отруювати або калічити їх;
- дресувати способом, який шкодить їхньому здоров’ю та загальному стану;
- топити, душити, труїти тварин, використовувати електричний струм;
- жебракувати з бездомними, свійськими та дикими тваринами;
- утримувати тварин (які становлять загрозу для людей, або занесених до Червоної книги й до Списку II Бернської конвенції) у непридатних для показу громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках;
- використовувати їх для реклами в розважальних закладах та об’єктах громадського харчування;
- надавати фотопослуги з тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
- пропагувати жорстоке поводження з ними;
- здійснювати рубку лісу за периметром охоронних ділянок навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення видів тваринного та рослинного світу в радіусі 500 метрів.
Заборонено також залишати тварину в закритому салоні авто за відсутності людини, якщо температура повітря становить більше +20ºС та менше +5ºС; залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив'язі менше ніж 20 метрів, окрім сторожових собак, для яких довжина прив'язі має становити принаймні 10 метрів.
Передбачається, що за жорстоке поводження з тваринами можна притягати до адміністративної відповідальності осіб, які досягли 14 років, а до кримінальної - з 16.
Законом внесено зміни до Кримінального кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу, Лісового кодексу, законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про Національну поліцію», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Читайте ще: У поліції роз'яснили, чи перевірятимуть в українців ковід-сертифікати на вулиці
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |