19.01.2022, 09:20

SIM-карти "на прив'язі": Українцям роз'яснили, чи обов'язково прив'язувати SIM-карту до паспорта

Леся Матвеева | Всі новини автора
SIM-карты "на привязи"

З 1 січня 2022 року в Україні набули чинності зміни до закону про електронні комунікації, які, як повідомили у ЗМІ, зобов'язують громадян "прив'язувати" SIM-карти до паспорта. Народний депутат фракції "Слуга народу" запевнив, що в жодній законодавчій ініціативі поки про обов'язкову реєстрацію SIM-карт не йдеться.

В Україні з 1 січня 2022 року набули чинності зміни до закону "Про електронні комунікації" №1089-IX. Відповідний ]]>документ ]]>з'явився на сайті парламенту України, повідомляє Час Пік.

Жоден закон в Україні не передбачає прив'язку SIM-карт до паспортів. Про це в ефірі "Громадського радіо" ]]>заявив ]]>народний депутат фракції "Слуга народу", голова підкомітету цифрової та смартінфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України з цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Він додав, що закон "Про електронні комунікації", який набрав чинності 1 січня, є технічним, в ньому не сказано про обов'язкову реєстрацію номера.

За його словами, прив'язка SIM-карти до паспорта в Україні - справа добровільна. Якщо громадяни України добровільно хочуть прив'язати свій номер до паспорта, то вони можуть це зробити.

Нардеп радить реєструвати номер за паспортом тим, хто використовує його як фінансовий. Такий крок завадить шахраям скористатися телефоном для отримання доступу до коштів абонента.

"Крім того, у багатьох людей до одного номера телефону прив'язані соцмережі, месенджери, електронна пошта. А значить, зловмисники можуть отримати доступ до всіх ваших особистих профілів та даних", - пояснив нардеп.

Федієнко уточнив, що Верховна Рада розглядає ще 2 законопроєкти, в яких дана норма також не передбачена: законопроєкт про регулятора у сфері електронних комунікацій та законопроєкт про IMEI-коди мобільних телефонів.

При цьому в Україні в даний час дійсно знаходиться на стадії обговорення ідея обов'язкової реєстрації SIM-карт за паспортом.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк